Троє незрячих українців зважились на стрибок з парашутом

Троє незрячих, яким відмовили стрибати з парашутом на аеродромі “Чайка”, 18 жовтня 2016 року виконали тандемні стрибки на аеродромі Південний на запрошення клубу “5 океан”.

“Деяких журналістів щиро вразило, що під час першої акції на аеродромі “Чайка” особам з інвалідністю заборонили стрибати з парашутом у тандемі з інструктором, хоча для цього не було реальних перешкод за медичними показниками. І гірше – що дівчатам у медкабінеті по факту брехали про “дозвіл” на стрибки, користуючись тим, що незрячі не могли прочитати запис у медичній довідці. І через медійний розголос з нами зв’язався Геннадій Антюфєєв з клубу “5 океан” і запросив стрибнути дівчат, яким відмовили. Я кілька разів по телефону уточнювала в керівництва, що дівчата незрячі й чи не буде перешкод, і мені відповіли: “Приходьте! Жодних перешкод для стрибків у тандемі ми не бачимо”. Тож завтра стрибаємо…”, – повідомила віце-президент з зовнішньої політики ВГО “Генерація успішної дії”, організаторка акції FightForRight Юлія Сачук.

Нагадаємо, 2 жовтня 2016 року в київському аероклубі “Чайка” незрячим учасникам інклюзивної акції FightForRight за рівні права людей з інвалідністю, відмовили у стрибках з парашутом. Цю відмову медпрацівники установи ніяк не обґрунтували. Більше того – коли тривав медогляд, незрячим учасницям акції лікарі говорили, що стрибати можна, але в довідці про дозвіл писали відмову. Керівництво аеродрому “Чайка” так і не вийшло до журналістів та учасників акції, щоб аргументувати свою позицію.

За фактом із п’яти учасниць, дозволили стрибнути тільки двом – Наталії, яка має 30% зору, та журналістці Анастасії Федченко, яка також долучилася до акції з метою привернути увагу людей до питань інвалідності та бар’єрності суспільства.

Учасники кампанії “FightforRight” прагнуть привернути увагу суспільства до проблеми бар’єрності простору і продовжувати руйнувати стереотипи як людей з інвалідністю, так і без інвалідності, що незрячі є повноцінними членами суспільства, можуть не просто дбати про себе, а й жити на повну.

Всеукраїнська Кампанія FightForRight/ Боротьба за права – це соціальна ініціатива, екстремальні заходи, що проводяться в Україні вперше за участю людей з інвалідністю, відображаючи їхню боротьбу за рівність у суспільстві та дотримання прав людини.

Сторінки Кампанії в Facebook.