Маленький Круасан у великому світі

За підтримки Українського культурного фонду, Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» реалізувала проєкт «Маленький Круасан у великому світі».

За проєктом видано серію з 7 інклюзивних навчально-пізнавальних видань «Маленький Круасан у великому світі» та виготовлено до них сім розвиваючих відео пластилінової анімації.

Книги спрямованні на навчання дітей, в тому числі і дітей із інвалідністю, а також покликані сприяти соціалізації, адаптації дітей з інвалідністю до навколишнього середовища, пізнання світу та побуту, вивчення основних правил поведінки у суспільстві, зокрема, правил пожежної безпеки, дорожнього руху, надання першої домедичної допомоги, правил поводження у громадських місцях тощо.

До серії книг увійшли історії, пов’язані одним героєм та сюжетною лінією, які покликані сприяти швидкій адаптації дітей до навколишнього середовища. У цю серію увійшли такі книги: «Круасан-офіціант»; «Круасан-пішохід»; «Круасан-спортсмен»; «Круасан-рятувальник»; «Круасан-лікар»; «Круасан-модник»; «Круасан-чепурун». Кожна книга видана у багатьох форматах (плоскодрукований збільшений кегль, шрифт Брайля, ауодіоформат MP3, DAISY, ілюстрації кольорові тактильні, зроблені за допомогою крапкового тиснення на картоні). Також, створено 7 серії розвиваючих фільмів із застосуванням пластилінової анімації та з дублюванням жестовою мовою. Книги та відео можуть використовуватися навчальних і виховних закладах інклюзивної освіти з навчальною, виховною, адаптивною та розвиваючою метою. Подивившись розвиваючу пластилінову анімацію, діти зможуть зліпити з пластиліну героїв книги, це дозволить не лише швидко та цікаво засвоїти матеріал, а й сприятиме тактильному пізнанню навколишнього середовища та предметів, допоможе розвивати дрібну моторику. Це важливо для будь-якої дитини, а особливо для розвитку дитини, яка має фізичні або розумові порушення. У книгах розміщено QR-код, за яким можна перейти на цей сайт де викладено книгу у всіх перелічених форматах для прослуховування і завантаження, подивитися відео з елементами пластилінової анімації.

Проєкт покликаний сприяти розвитку ігрової, трудової та побутової орієнтації дітей з інвалідністю різних нозологій. Зазначений культурний продукт призначений для дітей з інвалідністю різних нозологій і має навчально-розвивальну спрямованість, дозволяє у виховній невимушеній формі та із застосуванням художніх образів донести маленькому читачеві й глядачеві правила поведінки у соціумі, вдома, різного роду правила безпеки, з метою їх швидшої адаптації у суспільстві та розвитку нарівні із іншими дітьми.

Команда проєкту складається з творчих осіб, п’ять з яких є особами з інвалідністю:

Генадій ЄВСЕВ’ЄВ – президент ВГО «Генерація успішної дії»;
Петро ПОЛІЩУК – керівник проєкту, консультант з інклюзивності і універсального дизайну;
Ніна АСЄЄВА – редакторка шрифту Брайля, консультантка з інклюзивності та універсального дизайну;
Валентина ЛЮЛІЧ – авторка текстів, начитка текстів;
Олена МЕДВЕДЄВА – авторка текстів, начитка текстів;
Наталія КАЧАНОВСЬКА – авторка малюнків та ілюстрацій;
Світлана ЄРКО – адаптація малюнків для незрячих;
Наталія ДЕМЕДЮК – авторка пластилінової анімації, скульпторка-аніматорка;
Неля НОВАЧУК РОО УТОГ – переклад на жестову мову;
ТОВ «Фірма «АНТОЛОГІЯ» – виготовлення книг;
Медіа-Центр «ТРЕТЯ СТОЛИЦЯ» – озвучення книг, виготовлення пластилінової анімації по їх мотивах, інформаційна підтримка.

11 листопада 2021 року в приміщені Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулась презентація проєкту.


Круасан-офіціант

Круасан-пішохід

Круасан-спортсмен

Круасан-рятувальник

Круасан-лікар

Круасан-модник

Круасан-чепурун