BRAILLE STUDIO В ЛУЦЬКУ РОЗПОЧИНАЄ СВОЮ РОБОТУ!

18 жовтня о 10:00 в приміщенні Волинської обласної друкарні (просп. Волі, 27, коворкінг-центр “Репортер” (4 поверх) відбудеться презентація двох перших книг, надрукованих шрифтом Брайля для незрячих людей, у межах соціального проекту «Braille Studio».

Волонтерство, меценатство, благодійність – це феномен українського суспільства. І стосується це не лише сфери оборони чи медичного піклування, але й захисту рівних прав людей з інвалідністю на освіту, працевлаштування, доступ до інформації, інфраструктури тощо.

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору “Генерація успішної дії” з 2006 року здійснює захист прав та основоположних свобод людей з інвалідністю по зору, сприяє їх повному включенню до всіх сфер життя суспільства. “За плечима” – важливий досвід, безліч соціальних проектів, і в цій діяльності найбільш відчутною є допомога небайдужих людей та організацій: меценатів, грантодавців, волонтерів.

Поточний соціальний проект ВГО “Генерація успішної дії” спрямований на забезпечення доступу до інформації людей з порушеннями зору через створення студії друку шрифтом Брайля “Braille Studio” із центрами у містах Києві та Луцьку. На сьогодні нам вдалося запустити лише луцький центр студії друку рельєфно-крапковим шрифтом Брайля за кошти небайдужих волинян: директора клініки Загурського – Тетяни Єремеєвої, очільника Благодійного фонду “Волинь 2014” – Петра Пилипюка, підтримки луцького міського голови та луцької міської ради, пересічних громадян, які перераховували кошти на відкриття друкарні “Braille Studio” у м. Луцьку.

Дуже символічно, що саме книга “Волонтери” є “першою ластівкою” соціального проекту “Braille Studio”. Проте цієї книги могло й не бути, аби не волонтерська допомога працівників ПрАТ “Волинська обласна друкарня”, які закупили спеціальний папір та здійснювали оправлення і загальне оформлення видання. Для дітей ми підготували не менш цікаву книгу волинської авторки Надії Гуменюк «Літо з амазонками».

Справа, яку ми розпочали і робимо разом з кожним із вас, є сьогодні надзвичайно важливою для незрячих людей в Україні.

Під час заходу відбудеться:

• Розмова з авторами соціального проекту “Braille Studio” – Віталієм Ткачуком, громадським активістом ВГО «Генерації Успішної Дії» та Анною Серпутько, викладачкою кафедри тифлопедагогіки НПУ імені М. П. Драгоманова (Київ), які розкажуть про мету діяльності студії; особливості друку книг шрифтом Брайля на спеціальному обладнанні, яке з’явилося в Луцьку.
• Презентація двох перших надрукованих шрифтом Брайля книг “Braille Studio” у Луцьку – «Волонтери. Мобілізація добра» та «Літо з амазонками» Надії Гуменюк.

Організатори: Волинський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація Успішної Дії», ПРаТ «Волинська обласна друкарня».

Контактна особа: Віталій Ткачук, ВГО «Генерація успішної дії», 063 397 40 94, 050 223 22 64.

Довідково:

Сайт організації – http://gud.org.ua/proekti-organizaci%d1%97/braille-studio/,
Facebook – https://www.facebook.com/OrganizationGUD