Житомирський обласний осередок

Житомирський обласний осередок
Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»

Легалізований Головним управлінням юстиції у Житомирській області шляхом письмового повідомлення 3 квітня 2008 року про що у книзі обліку громадських організацій зроблений відповідний запис №182.

 Голова осередку – Шевчук Вікторія Володимирівна, тел. (098) 800-78-18.

2008 рік

Квітень. Житомирський обласний осередок ВГО «Генерація успішної дії» легалізований Головним управлінням юстиції у Житомирській області шляхом письмового повідомлення 3 квітня 2008 року про що у книзі обліку громадських організацій зроблений відповідний запис №182.

Залучення нових членів до осередку організації.

Дозвілля членів ЖОО ВМГО «Генерація успішної дії»:   –   активний відпочинок на природі;

В квітні 2008 року разом з Київським осередком була здійснена екскурсійна  поїздка до м. Львова, де для нас робітники Львівської бібліотеки для незрячих провели Цікаву і насичену екскурсію по місту і, власне, бібліотеці.

Серпень. Члени осередку  (Цимбалюк Сергій, Франчук Оксана, Колоколов Антон, Райковський Віктор, Шевчук Вікторія) пройшли фізкультурно-спортивну реабілітацію в Центрі параолімпійської та дефлімпійської підготовки інвалідів «Україна», що у місті Євпаторія.

В листопаді 2008 року  Житомирський обласний осередок організував проведення  III Конференції  Всеукраїнської молодіжної громадської організації  інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії»

2009 рік

26 січня 2009 року відбулась поїздка членів Житомирського осередку  до Тригірського монастиря(Житомирська обл.) , де знаходиться чудотворна ікона Діви Марії.

Лютий-травень 2009 року члени Житомирського осередку з ціллю оздоровлення безкоштовно відвідували міський басейн.

Правління осередку домовилось про безкоштовне відвідування вистав Обласного музично-драматичного театру.

Було проведено навчання молоді з вадами зору користуванню комп’ютером за допомогою озвученої програми jaws. Навчання проходило в інтернет- центрі, який молодь Мала змогу відвідувати для безкоштовного  користування комп’ютером інтернетом.

Травень. Члени нашого осередку (Шевчук Вікторія і Франчук Оксана) були волонтерами у благодійному марафоні Всеукраїнського благодійного фонду «Серцем до серця». Акція була спрямована на збір коштів для придбання лікувального обладнання для офтальмологічного відділення Житомирської обласної дитячої лікарні. Марафон по збору коштів відбувся 9 – 10 травня.

В серпні  троє житомирян (Цимбалюк Сергій, Шевчук Вікторія і Грищенко Олександр) були учасниками проекту «Подолаємо бар’єри в собі ”, який організував і провів Волинський осередок. Житомиряни допомагали у поході, активно приймали  участь в усіх  заходах, провели психологічний тренінг, а по завершенню табору записали передачу, яку  транслювали по Житомирському обласному радіо.

12 жовтня Франчук Оксана і Шевчук Вікторія приймали участь в семінарі по створенню підприємств громадських організацій інвалідів.

Підготовлена театральна сценка з якою члени осередку виступили до Міжнародного дня інваліда в УТОСі. В сценці приймали участь Яковенко Тетяна, Франчук Оксана і Шевчук Вікторія. Халан Наташа і Яковенко Тетяна співали під акомпанемент Цимбалюка Сергія, Концерт завершився сольним виступом Сергія Цимбалюка.

Члени осередку разом з сестрами францисткантками проводили вечір до дня Св. Миколая (інсценізоване дійство з конкурсами і вікторинами) Подарувавши свято дітям  в спецшколи – інтернаті для дітей з вадами зору та дітям гуртожитку УТОСу.

Проведений новорічний вечір з конкурсами і дискотекою для молоді осередку. На вечорі був презентований диск, виданий в рамках проекту Черевка Сергія «слухай читачу», з творами житомирських письменників.

Також житомирська  молодь часто збиралась разом поспілкуватись та  прогулятись по місту.

А також неодноразово відвідували театральні вистави в музично-драматичному театрі  і концерти в філармонії.

2010 рік

Лютий – березень. Збирали статистичні дані, щодо кількості студентів з вадами зору, які навчаються у ВУЗах м. Житомира, для подальшого формування пропозицій, щодо особливих умов при написанні ЗНО для подання у міністерство освіти України від нашої організації.

У лютому члени нашої організації відвідали ковзанку, де вдало спробували свої сили на ковзанах.

Сергій Черевко в рамках свого проекту «слухай читачу» реалізував пропозицію Шевчук Вікторії – вірші члена нашої організації Яковенко Тетяни було видано в аудіо форматі, а за ініціативи Яковенко Тетяни на диску було розміщено інших житомирських авторів.

В квітні місяці члени нашого осередку (Олександр Грищенко, Шевчук Вікторія і Колоколов Антон ) брали участь в поломническій поїздці до Почаєва, яку організував голова Харківського осередку Шрамко Ігор.

А влітку, на День конституції,  бажаючі приєднались до членів ВМГО «ГУД» в піднятті на Говерлу. Від Житомиру піднімалась Шевчук Вікторія. Захід організувала Перепеченко Леся.

Серпень Цимбалюк Сергій був лідером однієї з груп реабілітантів, під час проведення у місті Євпаторія Зборів з фізкультурно-спортивно, фізичної та соціальної реабілітації інвалідів по зору.

Восени Яковенко Тетяна стала переможцем фестивалю «На крилах надії».

В жовтні проходив семінар «індивідуальна програма реабілітації», в якому приймала участь Шевчук Вікторія.

Жовтень 2010 – травень 2011 років проводилось навчання дітей з вадами зору роботі з комп’ютером за допомогою програми мовного доступу до інформації на моніторі комп’ютера JAWS. Проводили Франчук Оксана і Шевчук Вікторія.

Листопад – Організація осередком V Всеукраїнської конференції ВМГО «ГУД» в м. Житомирі. В організації приймали активну участь Цимбалюк Сергій: зустріч учасників конференції, забезпечення озвучення конференції; Черевко Сергій: зустріч учасників конференції і висвітлення конференції на обласному радіо, до мовлення за екскурсію по місту для учасників конференції; Франчук Оксана: забезпечення харчування учасників конференції та ініціативність в ідеях як провести конференцію; Шевчук Вікторія: зустріч учасників конференції забезпечення харчування учасників конференції, організація відвідування музею космонавтики та відвідуванні жіночого монастиря на мальованці, забезпечення транспортом.

За ініціативи Шевчук Вікторії було звернення в біржу праці з проханням створити службу супроводу для незрячих в Житомирі.

В грудні члени нашого осередку (Франчук Оксана, Шевчук Вікторія, Цимбалюк Сергій, Черевко Сергій) були учасниками семінару «працевлаштування інвалідів», який проходив в Житомирі.

До дня інваліда 2010 році в загальноосвітній школі м. Житомира був проведений виховний захід на тему «Ти живеш серед людей» з метою виховання ставлення до людей з інвалідністю В підготовці заходу брали участь Франчук Оксана і Шевчук Вікторія, захід провела Шевчук Вікторія.

14 – 17 грудня Шевчук Вікторія  Приймала участь в інтегрованому форумі молодіжних громадських організацій інвалідів різних нозологій, який провела НАІУ.

Грудень. Члени осередку  (Цимбалюк Сергій, Черевко Сергій та Шевчук Вікторія) взяли участь у семінарі «Форми, методи та засоби реабілітації інвалідів», який відбувся у м. Луцьк.

Шевчук Вікторією Проводилось тестування служби супроводу на Ж/Д вокзалах.

Неодноразово члени нашого осередку  безкоштовно  відвідували вистави музично-драматичного театру.

Організовувались прогулянки містом.

2011 рік

Січень. Обрано до громадської ради представника нашої організації: при Житомирській ОДА – голову ЖОО ВМГО «Генерація успішної дії» Шевчук Вікторію.

В березні члени осередку приймали участь в конкурсі, який проводив «Артлайн», зокрема Яковенко Тетяна, Халан Наташа, Распутний Женя.

В квітні члени осередку (Черевко Сергій, Шевчук Вікторія і Цимбалюк Сергій)  приймали участь в фокус групі, яка проводилась в обласній бібліотеці в рамках проекту бібліоміст. За результатами роботи проекту був виданий збірник в якому надрукована стаття Шевчук Вікторії.

У червні 2011 року представник осередку Шевчук Вікторія приймала участь в паломництві по святиням Криму. Паломництво організував Шрамко Ігор.

У липні 2011 року представники осередку Шевчук Вікторія та Цимбалюк Сергій на запрошення Голови закарпатського осередку Богданець Оксани,  взяли участь у круглому столі щодо доступності туристичної інфраструктури, якій відбувся в Ужгороді, де Шевчук Вікторія доповідала про Доступність туристичної інфраструктури в Житомирі. Потім відбувся  фізкультурно-мистецький фестиваль «Полонина Руна», в межах якого відбулось сходження на гору Полонина Руна. У сходжені взяли участь  Шевчук Вікторія та Цимбалюк Сергій. Цимбалюк Сергій співав на сцені фестивалю.

Серпень. Райковський Віктор і Черевко Сергій навчалися у школі для інструкторів з орієнтування та мобільності людей з вадами зору, яку організувала та провела наша організація на всеукраїнському рівні в м. Києві де отримали  сертифікат.

Вересень. Голова осередку навчалась у школі для інструкторів з орієнтування та мобільності людей з вадами зору, яку організувала та провела наша організація на всеукраїнському рівні в м. Євпаторії, де отримала  сертифікат.

6-8 жовтня 2011 року у Харкові відбувся Навчально-інформаційний тренінг «Створення та управління командою. Ситуаційне лідерство.» в якій взяла участь голова осередку Шевчук Вікторія.

3 листопада 2011 року члени осередку відвідали з екскурсійною поїздкою м. Остріг. Ми побували в Остріззькому замку і Академії.

А також Житомиру втретє довірили проведення Всеукраїнської конференції ВМГО «Генерація успішної дії».

Листопад. Шевчук Вікторія прийняла активну участь у конференції та провела експертизу з представниками інших областей на доступність м. Луганськ для МГН. Організатором заходів була громадська організація інвалідів зору «Іоланта лугань».

Грудень. Цимбалюк Сергій І Шевчук Вікторія брали участь у заходах приурочених Міжнародному дню інвалідів (3 грудня), які проходили в м. Києві.  Відвідали концерт «Відчинилося життя» де співають незрячі з цілої України з камерним оркестром Львівського театру ім. Зіньковецької. Організатор проекту Оксана Потинко незряча, голова громадської організації зі Львова.

Грудень Шевчук Вікторія  взяла участь у Всеукраїнському тренінгу «Лідерство та навики ефективного управління» де отримала сертифікат. Захід пройшов у м. Рівному, організатор заходу НАІУ.

Шевчук Вікторія надавала членам осередку консультації з питань соціального захисту і психологічну підтримку членам осередку, які звертались за нею.

Організовувались зустрічі і прогулянки членів осередку. Під час прогулянок ми: Франчук Оксана, Шевчук Вікторія і Халан Наташа, відвідували магазини і кафе, з метою навчання співробітників цих закладів правильно обслуговувати незрячих.

Проводилось тестування служби супроводу на вокзалах (Франчук Оксана і Шевчук Вікторія).

Члени осередку завжди вчасно були проінформовані про можливі екскурсії, поїздки, семінари і тренінги на які можна поїхати. виконувала Шевчук Вікторія.

Продовжується співпраця зі школою для дітей з вадами зору і сестрами францисткантками.

2012 рік

Взимку відвідували театральні вистави.

На майовку влаштували вилазку на природу.

Вересень. Представники громадських організацій інвалідів і підприємств, які виготовляють продукцію для потреб інвалідів зору, правозахисники, юристи спеціалісти у відповідних галузях, працівники державних установ та небайдужі суспільні діячі зі всієї України на чолі зі Всеукраїнським громадським соціально-політичним об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України», Всеукраїнською молодіжною громадською організацією інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» та Хмельницькою обласною організацією Українського товариства сліпих зібралися 21-23 вересня в місті Хмельницькому на Всеукраїнську конференцію «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів зору», аби спільними зусиллями виправити  ситуацію, забезпечивши належне виконання державою положень Конвенції ООН «Про права інвалідів». Житомирщину на конференції представляли голова ЖОО ВМГО «Генерація успішної дії»Шевчук Вікторія та Цимбалюк Сергій.

Жовтень – був проведений тренінг на тему: «Методика супроводу незрячих читачів у приміщені та етичні аспекти при обслуговуванні осіб з вадами зору» для працівників Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Ольжича.

Здійснювали консультування закладів охорони здоров’я щодо облаштування приміщень відповідно до вимог   Настанова з облаштування будинків і споруд цивільного призначення елементами доступності для осіб з вадами зору.

1 грудня у Києві відбулась VII Всеукраїнська конференція Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії». На якій була присутня Шевчук Вікторія.

Протягом року навчали працівників супермаркетів і кафе як правильно обслуговувати інвалідів по зору  в закладах торгівлі та громадського  харчування.

2013 рік

27 січня 191 представника інститутів громадянського суспільства взяли участь в роботі засідання установчих зборів Громадської ради при Житомирській облдержадміністрації нового скликання. До нового складу Громадської ради при Житомирській облдержадміністрації. переобрали голову  Житомирського обласного осередку ВМГО «Генерація успішної дії».

24 квітня члени житомирського осередку були присутні на  відкритті інклюзивного читального залу  в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича.

У новоствореному спеціалізованому читальному залі надаватимуться послуги жителям області, котрі мають вади зору або ж узагалі втратили можливість бачити. Це перший заклад такого типу на Житомирщині, створення якого стало можливим завдяки співпраці обласної влади та Посольства США в Україні. Саме технічне обладнання цього відділу при обласній бібліотеці здійснено за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Усі послуги, якими зможуть користуватися відвідувачі з особливими потребами, надаватимуться бібліотекарями абсолютно безкоштовно.

Для довідки. Сектор «Інклюзивний читальний зал» має комп’ютери, на яких встановлені програма мовного доступу до інформації яка міститься на моніторі комп’ютеру JAWS for Widows 11.0 та програмне забезпечення для брайлівського дисплею Focus 40 Blue, програми збільшення, озвучення, читання текстів за допомогою портативного збільшувача OPAL та програм Talklibrary, MAGIC 11.0.

Сектор «Інклюзивний читальний зал» планує надавати послуги замовлення літератури з інших відділів бібліотеки.

25 квітня ми відвідали виставку Сергія Поноченюка. Це виставка картин, де паралельно з оригіналами  є точні дерев’яні  копії картин  в фактурному об’ємному вигляді.

Нас зустріли художник і майстер, який вирізає картини з дерева. Це позитивні , добродушні і привітні люди, від них просто льється енергія через край!

Познайомившись, вони разом з нами підійшли до картин, розповідаючи про свої роботи, а ми у відповідь ділились з ними своїми емоціями і враженнями  від відчутого. Першу картину нам представили як»Перлину », саме в такому вигляді художник зобразив око. До речі, в усій творчості Сергія Поноченюка є тематика написання очей. І це його відрізняє від інших художників.   Роздивившись картини, нам дали скласти вирізаний з дерева пазл, однієї з розглянутих нами картин. І, звичайно, наше відвідування виставки завершилось малюванням з художником масляними фарбами по об’ємному малюнку. Всі розійшлись сповнені позитивом, який подарувала виставка і художник.

12 червня членів Житомирського осередку запросили  на концерт «Відчинилося життя» де співають незрячі з цілої України з камерним оркестром Львівського театру ім. Зіньковецької. Організатор проекту Оксана Потинко незряча, голова громадської організації зі Львова. Проект завітав до Житомира завдяки Директору клубу Житомирського УТОСу Позняк Валентини.

На Трійцю ми дружньою компанією сходили на пляж.

А також відсвяткували День Молоді в парку.