Мова

На Волині почали друкувати книги для незрячих

19.10.2016

18 жовтня 2016 року у Луцьку в приміщенні Волинської обласної друкарні відбулася презентація двох перших книг, надрукованих шрифтом Брайля для незрячих людей, у межах соціального проекту «Braille Studio», який реалізовується Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». Проект спрямований на забезпечення доступу до інформації людей з порушеннями зору через створення студії друку шрифтом Брайл «Braille Studio» із центрами у містах Києві та Луцьку.

Дуже символічно, що саме книга «Волонтери» є «першою ластівкою» соціального проекту  «Braille Studio». Проте цієї книги могло й не бути, аби не волонтерська допомога працівників Волинської обласної друкарні, які закупили спеціальний папір та здійснювали оправлення і загальне оформлення видання. Для дітей в межах проекту було надруковано не менш цікаву книгу волинської авторки Надії Гуменюк «Літо з амазонками».

Книги «Волонтери» та «Літо з амазонками» шрифтом Брайля

Це «стартові» примірники. Наразі редактори вичитують готові книжки і готують до друку по 30 примірників кожної. Їх не продаватимуть, а поширять по Україні, щоб до літератури мали доступ якомога більше людей. Знайти книжки можна буде у бібліотеках та спеціальних школах-інтернатах. Голова волинського осередку ВГО «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук каже, що на Волині вони є новаторами, і наголошує на необхідності такої літератури по всій Україні:

«Це важливо хоча б тому, що ми не будемо залежати від Києва, і думати, надрукують нам, чи не надрукують. Незрячі люди зможуть себе вільніше і незалежніше почувати», – зазначив він.

Студія друку шрифтом Брайля планує розвиватися. Наразі існує потреба у дитячій та навчальній літературі шрифтом Брайля.

«Закінчимо з цими книгами, тоді почнемо друкувати інші, здебільшого дитячу літературу. Бо саме діти найбільше потребують таких книг. Якщо література для дорослих є в інтернеті озвучена, то з дитячою – проблеми», – розповів заступник директора Волинської обласної друкарні Іван Синюк.

Також у друкарні планують друкувати шрифтом Брайля кілька примірників кожної книги, яку видаватимуть у друкарні.

«Таким чином ми хочемо залучити до ініціативи різні друкарні України. На власному прикладі покажемо і сподіваємося залучити до такої ідеї інших», – зазначив Віталій Ткачук.

ВГО «Генерація успішної дії» продовжує збирати кошти для придбання другого принтера, який друкуватиме книги шрифтом Брайля у Києві. Наразі з необхідних 400 тисяч гривень зібрано лише 9 тисяч гривень.Реквізити рахунку в Ощадбанку

Одержувач – ВГО «Генерація успішної дії», код ЄДРПОУ 34935692 р/р: 26007300943056 у ГУ м. Києва та Київській обл. АТ «Ощадбанк», МФО 322669, код ЄДРПОУ банку 09322277.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах