Історія діяльності

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» була заснована 13 листопада 2006 року. До 2014 року організація мала статус молодіжної і мала іншу назву – Всеукраїнська молодіжна громадська організація інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії».

Організація об’єднує людей з інвалідністю по зору із 20 регіонів України.

У 2007-2010 роках співпраця з Українським центром з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт» щодо підготовки та проведення в місті Євпаторія зборів з фізкультурно-спортивної, фізичної та соціальної реабілітації інвалідів по зору. Збори для інвалідів по зору почали проводити у 2007 році за ініціативою Президента Національного комітету спорту інвалідів України, Народного депутата України Сушкевича Валерія Михайловича.

Березень 2008 року кампанія лобіювання прийняття нового Положення про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Проект зазначеного положення передбачає суттєве покращення умов навчання та проживання дітей з вадами зору у спеціальних загальноосвітніх школах (школах-інтернатах).

Квітень – червень 2008 р. партнерська участь у проекті Міжнародна наукова конференція «Правовий захист інвалідів по зору в умовах формування громадянського суспільства», який реалізовувався Навчально-інформаційним комп’ютерним центром Українського товариства сліпих за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

16 квітня 2008 р. організація була включена до Робочої групи щодо розробки проекту програми зі створення належних умов для доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів транспортної інфраструктури та зв’язку Міністерства транспорту та зв’язку України.

Листопад 2008 кампанія лобіювання прийняття змін до законодавства України стосовно маркування лікарських засобів шрифтом Брайля.

У 2007 та 2008 роках до Дня святого Миколая власними зусиллями проводить акцію «Подаруй дитині свято» в межах якої вихованці молодших класів Київської школи-інтернату № 4 для слабозорих дітей отримують подарунки, придбані за кошти членів організації – молоді з вадами зору.

У червні 2009 року ВГО «Генерація успішної дії» активно долучилась до підготовки проекту ДБН «Благоустрій територій», підготувала на прохання Мінпраці ряд пропозицій до цього проекту, які були враховані Міністерством регіонального розвитку та будівництва України.

3-12 серпня 2009 р. реалізація проекту «Подолаймо бар’єри в собі». В межах проекту був здійснений перший в Україні туристичний похід осіб з глибокими порушеннями зору. У поході приймали участь 30 осіб, із них третина тотально незрячих, третина з залишком зору та третина зрячих волонтерів. Мандрівники обійшли навколо Швацьких озер та стали на стоянку біля Світязя.

7-9 серпня 2009 р. на Тернопільщині здійснювався спільний проект ВМГО «Генерація успішної дії» та спелеологічного клубу «Кристал» під назвою «Світло для друга». В межах проекту було здійснено перший в Україні інтеграційний спільний похід зрячих спелеологів та осіб з глибокими порушеннями зору. Автором та керівником проекту була журналіст Національної радіокомпанії України Ольга Іванова.

З 15 вересня 2009 року по 17 березня 2010 року ВМГО «Генерація успішної дії» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» реалізовувала проект «Вироблення методики адаптації незалежного тестування для його доступності незрячим».

Метою проекту було сприяння у створенні умов для реалізації людьми з обмеженими можливостями здоров’я права на рівний доступ до якісної освіти шляхом підготовки методики із адаптації тестових матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання для їх доступності особам з обмеженими можливостями та забезпечення рівноправної участі у вступній кампанії абітурієнтів з інвалідністю.

В межах проекту 17 березня 2010 року у м. Києві в приміщені Центральної бібліотеки для сліпих ім. М.Островського відбувся круглий стіл «Доступність незалежного зовнішнього оцінювання для абітурієнтів з глибокими порушеннями зору».

З 27 по 29 листопада 2009 року у Черкасах пройшов Україно-молдовський форум молоді з вадами зору, який був організований ВГО «Генерація успішної дії».

Форум відбувся в рамках проекту «Черкаська ініціатива», який реалізовувався в рамках програми «Міжнародний обмін досвідом побудови громадянського суспільства молодіжними НУО» Коаліції молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина» та за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

12 листопада 2010 року у Києві в приміщені Київського міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів відбувся круглий стіл «Доступність та безпека обслуговування інвалідів по зору на транспорті» організований ВГО «Генерація успішної дії».

З 1 січня по 30 червня 2011 року Громадське об’єднання незрячих фахівців «Реаресурс» у партнерстві з ВГО «Генерація успішної дії» спільними зусиллями реалізовували проект «Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань». Метою проекту було створення для людей з глибокими порушеннями зору рівних можливостей у доступі до вищої освіти шляхом підвищення їх реальної готовності до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні якості знань та внутрішніх конкурсах у вищих навчальних закладах. Під час проекту проводилось анкетування вчителів та учнів шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей, окремо проводилось анкетування батьків учнів цих шкіл. За результатами проведеного анкетування керівником проекту Васіним Сергієм Анатолійовичем було підготовлено аналітичне дослідження «Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань».

10 червня 2011 року у Києві відбувся круглий стіл «Стан готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань». В роботі круглого столу взяли участь вчителі шкіл-інтернатів для сліпих дітей, представники Міносвіти, Українського центру оцінювання якості освіти та громадських організацій інвалідів.

ВГО «Генерація успішної дії» у 2011 році отримала фінансову підтримку з Державного бюджету України за програмою 2507020 «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів» на реалізацію проекту Тренінг «Школа для інструкторів з орієнтування та мобільності».

Метою заходу було ознайомити учасників тренінгу з основами професії інструктора з орієнтування та мобільності, надати учасникам базові знання у цій галузі. Слухачам було запропоновано оглядовий курс «Основи знань з методики викладання просторового орієнтування сліпих». Школу було проведено у вигляді навчально-практичного семінару де слухачі, разом із теоретичним блоком спробували реалізувати набуті знання на практиці.

Школу було проведено у два етапи. Перший етап відбувся у Києві з 22 по 28 серпня 2011 року, а другий етап відбувся у Євпаторії з 5 по 11 вересня 2011 року. У кожному етапі взяли участь по 16 учасників. Серед учасників були вчителі шкіл-інтернатів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором, працівники навчально-реабілітаційних центрів і центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, а також представники громадських організацій інвалідів.

11 листопада 2011 року Всеукраїнську громадську організацію людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» прийняли у члени Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України».

3 вересня 2012 року по серпень 2013 року ВГО «Генерація успішної дії» реалізовувала проект «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності людей з інвалідністю по зору», фінансування якого здійснювалось Фондом прав людей з інвалідністю. Метою проекту було сприяння у створенні умов для реалізації людьми з інвалідністю по зору права на доступність і доступ до інформації та права на індивідуальну мобільність шляхом виявлення фактів порушення цих прав, їх систематизації, усунення проявів дискримінації та поширюючи позитивний досвід у цій сфері по всій країні.

Травень-червень 2014 року ВГО «Генерація успішної дії» за фінансового сприяння Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні реалізовувала проект «Зрячий вибір – 2014». Метою проекту було формування можливостей для максимально доступу до процесу волевиявлення людям з інвалідністю по зору та підвищення свідомості їхнього голосування шляхом інформування у зручний та доступний спосіб незрячих та слабозорих громадян про особливості виборчого законодавства, актуальні для даної категорії населення, програми кандидатів, а також відповідне інформування членів дільничних виборчих комісій та широкої громадськості.

З серпня 2014 року по жовтень 2015 року відбувалась реалізація проекту «Право на доступність: досвід США в українських реаліях», який здійснювався за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні по програмі «Гранти для учасників програм обмінів». Мета проекту забезпечення умов для врахування та впровадження найкращих практик США при формуванні державної політики в Україні у галузі забезпечення прав на інфраструктурну та інформаційну доступність та індивідуальну мобільність для людей з інвалідністю по зору.

З травня 2018 року по квітень 2019 року відбувалась реалізація проекту «Глобальний грант 1866739 Початкова освіта, грамотність та соціалізація незрячих та слабозорих людей у м. Рівне», який здійснювався за фінансової підтримки РотаріКлубів міста Рівне, Україна, міста Елістон, Канада, TheRotaryFoundation.

В 2020 році за фінансової підтримки Українського культурного фонду реалізовано проєкт «Торкнутися слова. Це можливо!».

В 2021 році за фінансової підтримки Українського культурного фонду реалізовано проєкт «Маленький Круасан у великому світі».

 

 

Напишіть відгук