Мова

ЗРОБИМО УКРЗАЛІЗНИЦЮ ДОСТУПНОЮ ДЛЯ ВСІХ!

01.06.2016

 «Оскільки суд є загальновизнаним ефективним механізмом захисту прав людини, зокрема і від дискримінації, Коаліція з протидії дискримінації в Україні покладає суттєві очікування саме на виконання судових рішень. Акція протесту людей з інвалідністю під стінами Укрзалізниці відбулась у Києві 31 травня 2016 р. Учасники продемонстрували, що бездіяльність чиновників та ігнорування виконання рішення суду є основною перешкодою для рівного доступу людей з інвалідністю до користування послугами Укрзалізниці.

Придбання квитків на потяг через Інтернет – зручна та потрібна кожному послуга, але Укрзалізниця так не вважає. Послуга начебто доступна, але не для людей з інвалідністю:

  • сайт є недоступним для незрячих людей;
  • через сайт неможливо придбати пільговий квиток для людей з інвалідністю.

Тож люди з інвалідністю в очах Укрзалізниці – “не всі”, для них обов’язковим є похід до каси!

«І це незважаючи на рішення суду від 2 жовтня ще 2013 року у справі №461/431/13. Суд зобов’язав державне підприємство «Укрзалізниця» та державне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр державної адміністрації залізничного транспорту України» усунути недоліки на сайті Укрзалізниці, зокрема забезпечити можливість придбання пільгових квитків через сайт та зробити його доступним для людей з порушеннями зору так, щоб текстом було підписано статус місць (вільне чи зайняте) та щоб програмне забезпечення для незрячої людини могло відтворювати дану інформацію вголос за допомогою спеціального звукового синтезатора. Укрзалізниця не здійснила належних кроків, аби зробити свої послуги доступними для людей з інвалідністю. На сьогодні рішення суду не виконане!» зазначає незрячий адвокат, ініціатор судового процесу Андрій Стегніцький.

Загальновідомо, що з цим в Україні існують проблеми, що неодноразово було підтверджено рішеннями Європейського Суду з прав людини. Ще три роки тому незрячі люди саме через суд довели своє право безперешкодно, на рівні з людьми без інвалідності, користуватися послугами Укрзалізниці, а саме купувати квитки через Інтернет. Але через невиконання судового рішення вони й досі не мають такої можливості. Тому ми закликаємо державу продемонструвати прагнення слідувати цінностям прав людини та утвердженню рівності в цій ситуації» – зазначає Марія Ясеновська, співголова Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

«Ми організували акцію з вимогою до Укрзалізниці нарешті виконати рішення суду і зробити сайт доступним для всіх людей, з інвалідністю чи без. Враховуючи бездіяльність Укрзалізниці, неодноразові порожні обіцянки чиновників, ігнорування рішення суду та дискримінацію пасажирів з інвалідністю, Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» й надалі шукатиме ефективні способи досягнення мети, адже йдеться не лише про квитки, ця ситуація є ганебною, бо відображає загальну картину щодо порушень прав людей з інвалідністю в Україні» – наголошує президент ВГО людей з інвалідністю по зору Геннадій Євсев’єв.

«Звичайно, проблем із доступністю в Україні безліч, питання можливості користування сайтом для придбання квитків он-лайн для незрячих людей може здаватися на цьому фоні забаганкою. Однак, по-перше, не буває більш чи менш важливих речей, коли мова йде про права людини, по-друге, є конкретне рішення суду, де Укрзалізниці вказали на проблеми. Для людей з порушеннями зору така послуга вкрай важлива, адже забезпечує їм можливість самостійно користуватися послугами Укрзалізниці. Більше того, такі зміни не потребують значних коштів та можуть в подальшому використовуватися як приклад для інших перевізників та надавачів послуг щодо забезпечення інформаційної доступності веб-ресурсів для незрячих користувачів» – говорить Ірина Федорович, заступниця голови ГО Центр “Соціальна дія”.

Андрій Стегніцький зазначає: «Якщо  рішення і надалі не буде виконуватися, то ми будемо ініціювати скаргу в Генеральну Прокуратуру і порушення кримінальної справи, а також подавати багаточисленні звернення до суду від людей з інвалідністю з вимогами відшкодувати моральну шкоду за невиконання судового рішення і притягнути до відповідальності за дискримінацію за ознакою інвалідності   відповідно  до  законодавства України».

ОРГАНІЗАТОРИ АКЦІЇ: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю «Генерація Успішної дії»

Учасник акції простесту з плакатом Один з кчасників акції протесту

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах