Мова

Відбулося чергове засідання Громадської рада при Державній службі з питань інваліді та ветеранів України

26.06.2012

26 червня 2012 року в Київському міському Палаці ветеранів відбулося чергове засідання Громадської рада при Державній службі з питань інваліді та ветеранів України в якому взяв участь президент ВМГО «Генерація успішної дії» Геннадій Євсев’єв.

Першим на розгляд присутніх було винесено питання щодо підготовки та проведення ІІ Всеукраїнського форуму ветеранів України. З цього питання доповідали співголова Громадської ради при Державній службі з питань інваліді та ветеранів України Віктор Палій та заступник директора департаменту по роботі з інвалідами та ветеранами – начальник управління по роботі з ветеранами Ігор Мальцев. За результатами обговорення питання Громадська рада запропонувала Державній службі з питань інваліді та ветеранів України в рамках відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана 1–2 жовтня 2012 року провести ІІ Всеукраїнський форум ветеранів. З метою ефективної підготовки та проведення цього заходу також вирішено створити Організаційний комітет, до складу якого запропоновано залучити як представників Громадської ради, так і представників Державної служби з питань інваліді та ветеранів України. У свою чергу, Оргкомітету необхідно внести пропозиції щодо Плану заходів з підготовки та проведення Форуму, а також підготувати програму проведення відповідного заходу.

Окрім того, під час засідання Громадської ради було розглянуто та обговорено спільні заходи Державної служби з питань інваліді та ветеранів України та громадських організацій інвалідів та ветеранів з нагоди Міжнародного дня інвалідів. З цього питання виступили заступник директора департаменту по роботі з інвалідами та ветеранами – начальник управління по роботі з інвалідами Державної служби з питань інваліді та ветеранів України Світлана Корнієнко та голова Всеукраїнської спілки громадських організацій “Конфедерація громадських організацій інвалідів України” Вадим Карпенко.

Учасники засідання також обговорили питання про напрями діяльності щодо удосконалення шляхів застосування волонтерського руху в сфері допомоги інвалідам та ветеранам. Досвідом волонтерської роботи з присутніми поділився керівник волонтерського центру „Пенсіонер” Організації ветеранів України О. Кухаренко. У підсумку обговорення цього питання було вирішено створити Робочу групу з питань координації та методичного забезпечення волонтерського руху у сфері допомоги інвалідам та ветеранам, до складу якої включити фахівців Державної служби з питань інваліді та ветеранів України та громадських організацій. Державна служба з питань інваліді та ветеранів України зі свого боку всіляко сприятиме розвитку та застосуванню волонтерського руху в сфері допомоги інвалідам та ветеранам, а також висвітленню цього важливого питання у засобах масової інформації.

Заступник директора департаменту по роботі з інвалідами та ветеранами – начальник управління по роботі з ветеранами Ігор Мальцев поінформував членів Громадської ради про відвідування ветеранами України військових поховань та військових пам’ятників у 2012 році. Зокрема, він зупинився на інформації про результати поїздок делегацій ветеранів війни до м. Санкт-Петербург (Російська Федерація), м. Путивль на Сумщині, смт Котельва на Полтавщині, м. Брест (Республіка Білорусь). Також Ігор Мальцев повідомив про заплановані поїздки до м. Севастополь, м. Волгоград (Російська Федерація), м. Донецьк (Савур-могила), м. Мілове, м. Краснодон та с. Ровеньки.

В різному були заслухані дві пропозиції ВМГО «Генерація успішної дії», викладені у проектах листів від імені Громадської ради при Державній службі з питань інваліді та ветеранів України до суб’єктів законодавчої ініціативи. Перша пропозиція полягала у тому, що громадські організації інвалідів та ветеранів мають бути звільнені від сплати за адміністративні послуги пов’язані з видачею витягів, виписок та довідок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Друга пропозиція стосується законопроекту № 9438 від 10.11.2011, поданого Кабінетом Міністрів України, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зайнятості інвалідів.

Вищезазначеним законопроектом передбачається внесення змін та доповнень до цілого ряду законодавчих актів щодо зайнятості інвалідів, в тому числі і до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Кабінет Міністрів України серед іншого пропонує пункт 13 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» змінити таким чином, щоб єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для інвалідів, які працюють на цьому підприємстві, в установі, організації за основним місцем роботи.

Враховуючи, що громадські організації інвалідів та ветеранів є не прибутковими організаціями, які далеко не завжди можуть тримати штатних працівників на повну зайнятість та фізично не потягнуть таке фінансове навантаження, то для таких організації має поширюватись ставка в розмірі 8,41 відсотка і на таких працівників, які працюють за сумісництвом в таких організаціях.

Обидві пропозиції ВМГО «Генерація успішної дії» були підтримані членами Громадської ради при Державній службі з питань інваліді та ветеранів України та найближчим часом відповідні листи надійдуть до суб’єктів законодавчої ініціативи.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах