Мова

ВТОС нарощує зусилля щодо забезпечення доступності інформаційних технологій для інвалідів по зору

26.01.2014

Останнім часом все більше незрячих фахівців отримують професії економістів , менеджерів з персоналу, деякі навіть освоюють роботу в якості бухгалтерів підприємств . Основним інструментальним засобом, що забезпечує дану діяльність , зараз є комплекс програм 1С. Проте до цих пір є значні проблеми із забезпеченням сумісності даного програмного забезпечення з програмами невізуальних екранного доступу , що роблять доступною інформацію , представлену на комп’ютері , для людей з обмеженнями по зору.

З метою вирішення проблеми забезпечення доступності програмного комплексу 1С для незрячих людей президент ВТОС А. Я. Неумивакін направив звернення на адресу генерального директора Фірми « 1С» – Б. Г. Нургалієва , в якому, зокрема , зазначив:

«Працевлаштування людей з обмеженими можливостями здоров’я в даний час набуває особливої ​​актуальності в нашій країні у зв’язку з тим , що відповідно до Указу Президента РФ № 597 від 7 травня 2012 року «Про заходи щодо реалізації державної соціальної політики» на період з 2013 по 2015 роки заплановано щорічне створення до 14,2 тис. спеціальних робочих місць для інвалідів.

Вже більше 15 років ВОС приділяє значну увагу освоєнню інвалідами по зору інформаційних технологій . Завдяки цьому тисячі незрячих людей отримали нові професії. Саме за допомогою програми 1С , розробленої Вашою компанією , багато з них змогли освоїти професії економістів , менеджерів з персоналу , бухгалтерів.
У той же час фахівці з обмеженнями по зору в даний час зіткнулися з істотною проблемою , що ускладнює їх професійну діяльність , так як версія 8 програми не сумісна з програмами невізуальних екранного доступу і не дає можливості доступу до текстової інформації , представленої на комп’ютері (з версією 7 такої проблеми не було).

У цьому зв’язку назріла необхідність вирішення проблеми забезпечення сумісності програми 1С (версія 8) з програмами невізуальних екранного доступу (Щелепи і NVDA ) . За попередніми оцінками дане доопрацювання не зажадає істотних тимчасових і матеріальних витрат і ми готові залучити незрячих програмістів з метою спільного вирішення даної проблеми ».

В інтерв’ю Прес-службі ВТОС, коментуючи роботу ВТОС на цьому напрямку, А. Я. Неумивакін підкреслив, що «… доступність незрячих людей до інформації поверне можливість повноцінної роботи багатьом незрячим фахівцям , дозволить молодим інвалідам по зору, які укладають на трудовий шлях, опанувати перспективними професіями».

Прес-служба ВТОС

 Джерело: Сайт ВТОС

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах