Мова

У Луцьких маршрутках з’являться «Карабаси-Барабаси»?

10.04.2013

Озвучувати зупинки в усіх маршрутних таксі Луцька перевізники обіцяють з червня цього року. Досі містом курсували кілька автобусів, обладнаних звуковими інформаторами, однак більшість з них діяли не за інструкціями, а для «годиться».

Про це розповів 10 квітня під час засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста перший заступник міського голови Луцька, голова комітету доступності Святослав Кравчук.

За його словами, озвучення місць зупинки маршруток в межах міста актуальне не тільки для слабозорих людей, а й для гостей обласного центру, яким така інформація допоможе краще орієнтуватися в малознайомому місті.

Заступник начальника управління транспорту та зв’язку ЛМР Олександр Середа пообіцяв, що системи GPS-навігації, які будуть встановлені в маршрутках до 1 червня, обладнають звуковими інформаторами, що повідомлятимуть про місце зупинки транспортного засобу.

«Підприємство «Візор» на замовлення ВМГО «Генерація успішної дії» виготовило 14 комплектів обладнання, 8 з яких вже встановили на автобусах ПРАТ «Луцьке АТП 10701». Також оголошення зупинок здійснюється на автобусах ТзОВ ВТП «Санрайз», – зазначив Середа.

Заступник міського голови запропонував «прописати» в умовах тендерного відбору транспортних засобів для перевезення містом обов’язкову вимогу – забезпечення озвучення зупинок. Кравчук наголосив, якщо ж перевізники не бажають виконувати такі вимоги, договори з ними варто розірвати. «На їх місце прийдуть другі – ті хто вміє читати розпорядження міської влади та їх виконувати», – зазначив чиновник.

Нагадаємо, раніше виконком Луцької міської ради розірвав договори з перевізниками маршрутних таксі № 4, 15, 9а, 20, 15а, 24, 26, 30, адже вони не встановили у своїх автобусах навігатори та не зробили маршрутки доступними.

Кравчук наголосив, що в громадянському суспільстві варто дослухатися до проблем людей з вадами зору, бо вони не можуть їхати в загальному транспорті, не орієнтуючись, де зараз перебувають. Він вважає, що люди байдужі, коли проблема не стосується їх особисто, вони абстрагуються і забувають про тих, для кого такі нововведення житєво необхідні. Втім, коли це стає і їх проблемою, вони ходять та шукають винних. «Винна влада, винні всі, але тільки не вони в певний період свого життя», – підкреслив Кравчук.

«Якщо першого червня не буде стовідсоткового озвучення, будете самі ходити по автобусах з рупором, як Карабас-Барабас. Далі вже нічого не буде, 100%», – пригрозив перевізникам Кравчук. «Не можна технічно – значить треба язиком ці речі робити», – дав пораду посадовець. Ці вимоги стосуються і тролейбусів.

У червні відбудеться чергове засідання комітету доступності, на якому підсумують виконання поставлених завдань.

Джерело: сайт «Волинських Новин» – www.VolynNews.com
10.04.2013 14:54

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах