Мова

Відбулося навчання вчителів шкіл для сліпих проведенню апробаційного тестування

18.04.2013

Громадським об’єднанням незрячих фахівців «Реаресурс» за участі Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти  та  фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» 15 квітня 2013 року в читальному залі Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського був Проведений  навчальний семінар для представників  управлінь освіти і науки, директорів, вчителів історії, української мови і літератури спеціальних шкіл-інтернатів для сліпих дітей. Мета семінару – підготовка до проведення апробаційного тестування в, ознайомлення із процедурою проведення тестування, структурою тестів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та історії України 2013 року, напрацювання рекомендацій щодо проведення тренувального тестування з цих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах для сліпих дітей.

Участь у семінарі взяли представники адміністрацій, та вчителі української мови і літератури та історії шкіл для сліпих з Донецької, Львівської, Одеської та Харківської областей та міста Києва, де розташовано такі школи.

Фахівці УЦОЯО ознайомили педагогів з особливостями складання зовнішнього незалежного оцінювання знань в Україні провели тренінги з проведення апробаційного тестування з української мови і літератури і з історії України.

Підготовка вчителів до проведення в школах для сліпих тренувального тестування розпочинає впровадження на практиці зовнішнього незалежного оцінювання знань учнів з глибокими порушеннями зору і реалізації їхнього права на доступ до якісної вищої освіти.

Учасники дали високу оцінку тому, що в ході проекту були адаптовані і виготовлені шрифтом Брайля інформаційні матеріали з української мови і літератури і з історії України для підготовки до апробаційного тестування випускників загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей. Неодноразово зверталася увага на незадовільний стан забезпечення сучасними підручниками шрифтом Брайля, рельєфними картами з новітньої історії України. Висловлювалося побоювання щодо впливу цих факторів на успішність складання апробаційного тестування і можливі негативні оцінки роботи самих учителів у таких умовах.

Ганна Самборська –
Член правління ГО «Реаресурс»

 Для довідки.

З 15 вересня 2009 року по 17 березня 2010 року ВМГО «Генерація успішної дії» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» реалізовувала проект «Вироблення методики адаптації зовнішнього незалежного оцінювання для його доступності незрячим».

Метою проекту було сприяння у створенні умов для реалізації людьми з обмеженими можливостями здоров’я права на рівний доступ до якісної освіти шляхом підготовки методики із адаптації тестових матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання для їх доступності особам з обмеженими можливостями та забезпечення рівноправної участі у вступній кампанії абітурієнтів з інвалідністю.

Президент Громадського об’єднання незрячих фахівців «Реаресурс» С.А.Васін в межах того проекту підготував методику із адаптації тестових матеріалів, яка була передана Українському центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) на підсумковому круглому столі. Пройшло три роки і ось справа нібито зрушила з місця, бо на прохання (УЦОЯО) і знов таки завдяки фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» Громадським об’єднанням незрячих фахівців «Реаресурс» були надруковані шрифтом Брайля тестові завдання для пробного ЗНО, яке пройде безпосередньо в школах для сліпих дітей.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах