Мова

У Києві відбувся захід, присвячений 100-річчю від дня народження Якова Петровича Батюка

15.05.2018

12 травня 2018 року Герою Радянського Союзу, керівнику ніжинського підпілля та незрячому адвокату Якову Петровичу Батюку виповнилось би сто років. З нагоди 100-річчя від дня народження Якова Петровича Батюка, відзначення Дня пам’яті і примирення та 73 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10 травня 2018 року у Київській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті № 5 імені Якова Петровича Батюка за ініціативи Українського товариства сліпих відбувся захід із вшанування пам’яті Якова Петровича Батюка та інших захисників вітчизни.

У Києві відбувся захід, присвячений 100-річчю від дня народження Якова Петровича Батюка

Участь у заході взяли нинішні та колишні вихованці Київської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 5 імені Якова Петровича Батюка, представники педагогічного та учнівського колективів Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 100, громадські діячі, поет Геннадій Горовий та студенти юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також участь у заході взяв Бійма Олег Іванович, режисер фільму «За ніччю день іде» про ніжинське підпілля та його керівника Якова Батюка, якого у фільмі зіграв відомий актор Володимир Конкін. Олег Іванович розповів про те, як саме знімався фільм і з якими труднощами він виходив на широкий екран, а потім люб’язно відповів на запитання присутніх.

З вітальним словом перед учасниками заходу виступили директор Київської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 5 імені Якова Петровича Батюка Антонюк Катерина Василівна та заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Новосецький Михайло Миколайович. Виступи інших учасників заходу були ретельно сплановані, як складові частини літературно-музичної композиції, підготовленої вихованцями школи, яка включала у себе спогади про Якова Петровича Батюка та уривки з його автобіографії, вірші, пісні та танці.

Головний редактор Об’єднаної редакції періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик», виконуюча обов’язки директора Республіканського будинку звукозапису і друку Українського товариства сліпих Щербань Наталія Анатоліївна під час свого виступу передала до шкільної бібліотеки книгу Бурчака Олександра Кириловича «Своїх героїв потрібно знати», присвячену Якову Петровичу Батюку, яка вийшла напередодні 100-річчя з дня його народження у трьох форматах: плоскодрукованому за рахунок автора книги, озвученому Республіканським будином звукозапису і друку Українського товариства сліпих та надрукованому рельєфно-крапковим шрифтом Брайля Громадською спілкою «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд».

Щербань Наталія Анатоліївна

Президент ВГО «Генерація успішної дії» Євсев’єв Геннадій Андрійович та віце-президент з зовнішньої політики ВГО «Генерація успішної дії» Пеліховський Володимир Сергійович під час заходу передали до шкільної бібліотеки шість примірників видання шрифтом Брайля «Збірник вправ з української мови. Підготовка до ЗНО» та примірник дитячої книги шрифтом Брайля «Країна Ніландія», виготовлених Студією друку шрифтом Брайля «Braille Studio» Волинського обласного осередку ВГО «Генерація успішної дії».

Геннадій Євсев'єв, Володимир Пеліховський та Катерина Антонюк

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах