Мова

Світові лідери пообіцяли зруйнувати бар’єри, які позбавляють інвалідів права на розвиток

24.09.2013

23 вересня 2013 року в Генеральній Асамблеї ООН відбулось засідання високого рівня, присвячене здійсненню цілей в галузі розвитку в інтересах інвалідів. Вони все ще стикаються з бар’єрами , що перешкоджають їхньому доступу до послуг, які для багатьох є звичними, – у сфері охорони здоров’я, освіти, зайнятості та транспорту.

У багатьох суспільствах цю групу населення попросту не враховують, і в результаті інваліди живуть у злиднях та соціальної ізоляції.

«Більше одного мільярда людей мають ту чи іншу форму інвалідності. 80 % з них – особи працездатного віку. 80% інвалідів живуть у країнах, що розвиваються», – заявив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, виступаючи на відкритті засідання.

Генеральний секретар ООН зазначив, що занадто багато людей з обмеженими можливостями живуть у злиднях . Занадто багато хто з них страждають в результаті соціальної ізоляції. Згідно з даними Міжнародної організації праці, виключення інвалідів з ринків зайнятості обходиться економікам бідних країна в 7% від валового внутрішнього продукту.

«Ми зібралися тут разом з тим, щоб знести бар’єри і відкрити двері для інвалідів» , – заявив Генеральний секретар ООН. Він закликав враховувати інтереси інвалідів у ході розробки порядку денного в галузі розвитку на період після 2015 року.

Генеральний секретар ООН підкреслив, що особи з обмеженими можливостями можуть зробити важливий внесок у розвиток держав, якщо усунути перешкоди для реалізації їхніх можливостей.

Генеральний секретар ООН нагадав про історичну Конвенції про права інвалідів, схваленої в грудні 2006 року. Він закликав усі країни, які ще не зробили цього, ратифікувати цей важливий юридичний документ.

Заходи Генеральної Асамблеї з інвалідам почалися з пленарного засідання, на якому був прийнятий підсумковий документ. Потім його учасники перейшли до неформальних інтерактивним нарадам за двома круглими столами.

«Ми, глави держав та урядів, зібралися в Центральних установах Організації Об’єднаних Націй у Нью – Йорку 23 вересня 2013 року, щоб підтвердити наш твердий намір діяти спільно для забезпечення розвитку за участю інвалідів та прихильність міжнародного співтовариства здійсненню прав усіх інвалідів, які мають глибоке коріння в цілях Статуту Організації Об’єднаних Націй і Загальної декларації прав», – йдеться в підсумковому документі, прийнятому на сьогоднішньому саміті з інвалідам.

Делегати підкреслили необхідність забезпечення участі інвалідів у всіх аспектах розвитку, а також важливість належного урахування інтересів інвалідів в розробляється зараз порядку денному в галузі розвитку після 2015 року.

У 1982 році Генеральна Асамблея схвалила Всесвітню програму дій щодо інвалідів. Крім того, Генеральна Асамблея проголосила 1981 Міжнародним роком інвалідів, а період з 1983 по 1992 – Десятиліттям інвалідів ООН. Огляди цілей Десятиліття та Програми дій в 1987 в 1992 роках показали , що , незважаючи на всі зусилля , в багатьох країнах інваліди так і не отримали рівних можливостей і залишаються ізольованими від суспільства. У грудні 2006 року була прийнята Конвенція про права інвалідів, яка стала першим зобов’язуючим міжнародною угодою, спрямованим на захист цієї вразливої ​​категорії населення. Сьогодні її положення були підкріплені новим документом, який не є юридично обов’язковим, однак має політичну вагу, оскільки був прийнятий в ході засідання високого рівня.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах