Мова

Скасовано дискримінаційний наказ, який обмежував свободу пересування людей з інвалідністю

01.07.2014

У ході провадження Уповноваженого з прав людини, відкритого за зверненням голови Харківської громадської організації незрячих юристів Олега Лепетюка, було встановлено, що наказ Міністерства охорони здоров’я СРСР від 01.06.1988 р. №444 «О мерах по дальнейшему улучшению медицинского освидетельствования лиц, выезжающих за рубеж в командировки и туристические поездки» встановлював широкий перелік медичних станів, наявність яких визначалася як протипоказання до подорожей за кордон як в довго- та короткотермінові відрядження, так і для туристичних подорожей. Відтак, він суперечив положенням Конституції України, положенням і нормам актів міжнародного права та законів України, якими гарантується свобода пересування та забороняється дискримінація, у тому числі за ознакою інвалідності.

У зв’язку з цим, Уповноваженим з прав людини Валерією Лутковською було направлено подання до Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія з вимогою скасування наказу через його неконституційність та через те, що його застосування зумовлює порушення прав і свобод людини.

На виконання подання Уповноваженого Міністерством охорони здоров’я України був прийнятий наказ №356 від 26.05.2014 “Про визнання таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 29 грудня 2001 року № 540”

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах