Мова

Можливості працевлаштування незрячих – подолання стереотипів та пошук ефективних рішень

06.06.2014

03 червня 2014 року ВМГО «Генерація успішної дії» у партнерстві з Школою рекламних технологій провели презентація-обговорення «Можливості працевлаштування незрячих – подолання стереотипів та пошук ефективних рішень».

Як ми знаємо, для більшості людей робота є основним видом життєдіяльності, що підвищує якість життя, забезпечує гідні умови, комфорт, самостійність, фінансову незалежність, впевненість, самореалізацію, втілення амбіцій, відчуття зробленого внеску у розвиток суспільства, а, отже, – загальну задоволеність життям.

І так почуватися має кожен, особливо в державі, яка мужньо відстояла своє право бути європейською країною, поділяючи загальнолюдські цінності. А серед них – рівні права та можливості.

«Ситуація з працевлаштуванням людей з інвалідністю по зору залишається вкрай незадовільною. Через ряд причин, зокрема «радянську спадщину» у вигляді глиби негативних стереотипів по відношенню до незрячих та слабозорих людей; загальну неосвіченість відповідних керівних органів та осіб у сфері прав людини та відсутності політичної волі у їх просуванні; економічну нестабільність та всюдисущу корупцію, ми маємо країну, в якій попри ратифікацію відповідних міжнародних документів, відсутня вдала стратегія щодо створення умов для працевлаштування незрячих осіб» – зазначила віце-президент із зовнішньої політики ВМГО «Генерація успішної дії» Юлія Сачук, яка на наочних прикладах постаралася розвіяти основні із існуючих негативних стереотипів по відношенню до незрячих працівників, навівши яскраві випадки вдалого працевлаштування людей з вадами зору.

Євгенія Огризко з Британської Ради в України розповіла про політику рівних можливостей, якої дотримуються в їх організації, спрямовану на повагу до прав на працю кожного громадянина, не залежно від будь-яких ознак.

Президент ВМГО «Генерація успішної дії» Геннадій Євсев’єв охарактеризував українське законодавство на предмет захисту прав людей з інвалідністю на рівний доступ до праці та недопущення проявів дискримінації при працевлаштуванні, наголосивши на преференціях, які отримує бізнес, працевлаштовуючи незрячих та слабозорих.

Експерт у галузі профорієнтації та реабілітації Євгеній Свєт надав оцінку тому, як вирішується проблема з працевлаштуванням людей з інвалідністю на протязі багатьох років, які ініціативи і наскільки були вдалими в цьому напрямку, основну увагу надавши тому факти, що від самих незрячих залежить у багато чому успішність їх прагнень працювати в колективі, вдало в нього інтегруватися.

Були присутні і поділилися своїм досвідом роботи в одному колективі з незрячими представники бізнесу, до прикладу, Роман Коляда з Радіо Ера FM, який працював з незрячим журналістом із Харкова Володимром Носковим. Наводилися й інші приклади людей з інвалідністю по зору, які знайшли своє місце і досягли результатів у різноманітних професійних сферах: психологія, адвокатська діяльність, IT, журналістика, викладацька та наукова діяльність, музика, переклад, підприємництво.

А головне – відбувся діалог, який сприяв зацікавленню з боку бізнесу та рекрутингових агентств у працевлаштуванні незрячих та слабозорих фахівців, вони мали змоги побачити, як працівники з інвалідністю можуть виконувати поставлені завдання, орієнтуватися, спілкуватися, бути повноцінними членами громади..

Учасники презентації розпочали процес вирішення вказаної проблеми шляхом громадського обговорення та наочної демонстрації того, які необмежені можливості мають незрячі працівники, які вигоди та преференції вони приноситимуть бізнесу, як посилюватимуть встановлення толерантного клімату у колективах.

Особливий внесок для організації заходу зробила Оксана Тюпа – директорка Advertising School, Sniper Recruiting Agency та JCI Kyiv.

Фото надані Анною Якутенко

Відбувається показ презентації

Учасники презентації-обговорення

Виступ адвоката Степана Філіпа

Виступ експерта Євгенія Свєта

Виступ журналіста Олександра Коляди

Виступ віце-презедента ВМГО Генерація успішної дії Юлії Сачук

Виступ учасника заходу

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах