Мова

Незрячі пішоходи знову просили заборонити паркування на тротуарах

22.12.2012

21 грудня 2012 року президент ВМГО «Генерація успішної дії» Геннадій Євсев’єв зустрічався з начальником Центру безпеки руху та автоматизованих систем при Міністерстві внутрішніх справ України генералом-майором міліції Будником Сергієм Іванович. Підчас зустрічі обговорювалось питання створення умов для безпечного пересування незрячих пішоходів у населених пунктах України. Зокрема відбулась дискусія щодо заборони паркування на тротуарах автомобільного транспорту.
Підчас цієї дискусії Г.А.Євсев’єв проінформував С.І.Будника про позицію учасників Всеукраїнської конференції «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів по зору», яка відбулась у Хмельницьку 21-23 вересня 2012 року, щодо необхідності заборонити повністю стоянку на тротуарах, якщо місце цієї стоянки спеціально не облаштовано та не відокремлено від пішохідної зони загорожею.
Представники Центру безпеки руху та автоматизованих систем, які також приймали участь у зустрічі висловили свою точку зору на цю проблему. На їх думку стоянка на вузьких тротуарах вже і так заборонена правилами дорожнього руху, бо тоді б не було гарантованих правилами двох метрів ширини тротуару для вільного проходу пішоходів. Водночас, оскільки є систематичне порушення з боку водіїв цього правила, то є потреба у зміні порядку оформлення працівниками ДАІ протоколів про адміністративне правопорушення. Наразі працівник ДАІ має дочекатись водія, щоб скласти протокол, а якщо б він міг складати протокол без водія у таких випадках, то таких б порушень було значно менше, бо водії тоді б не лишали машину де заманеться, а виконували правила щодо стоянки щоб потім не платити штраф. Представники Центру безпеки руху та автоматизованих систем погодились з необхідністю відокремлення та огородження місця для стоянки на широких тротуарах.
Учасники зустрічі домовились, що наступним кроком співпраці стане спільна підготовка змін до нормативно-правових документів, які регулюють порядок складання та оформлення протоколів про адміністративні правопорушення.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах