Мова

НА ВОЛИНІ З ІНІЦІАТИВИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ВИДАЛИ ПАМ’ЯТКУ ПРО ПРАВА ЗАТРИМАНОГО ШРИФТОМ БРАЙЛЯ

15.12.2017

12 грудня 2017 року начальник головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига зустрівся з активістами Волинського осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», які видали Пам’ятку про права затриманих за вчинення кримінального правопорушення шрифтом Брайля. Книгу доступну людям з порушеннями зору передадуть у всі відділи та відділення поліції області, ізолятори тимчасового тримання.

Начальник головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига зустрівся з Волинськими активістами «Генерація успішної дії»

Видання пам’ятки про права затриманих ініціювали співробітники управління забезпечення прав людини Національної поліції України. Її надрукували за підтримки благодійників у єдиній на Волині Студії друку шрифтом Брайля «Braille Studio» Волинського осередку ВГО «Генерація успішної дії».

«Видання пам’ятки про права затриманого шрифтом Брайля має важливе значення. Передамо її в чергові частини всіх відділів та відділень поліції на території області, а також у ізолятори тимчасового тримання. У волинській поліції розуміють, що в повсякденній роботі кожен правоохоронець має максимально враховувати інтереси та потреби всіх громадян України в тому числі людей з інвалідністю. Переконаний, що наша співпраця з громадськістю матиме продовження», – зазначив керівник волинської поліції Петро Шпига.

Пам’ятка про права затриманих за вчинення кримінального правопорушення шрифтом Брайля

У пам’ятці вміщено інформацію про основні законодавчі гарантії прав осіб, затриманих за вчинення кримінального правопорушення. Зокрема, положення статей 28 та 62 Конституції України, де йдеться, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню та ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. У ній розповідається, що треба знати та як себе поводити під час затримання поліцейським.

Керівник ГУНП в області Петро Шпига обговорив із головою Волинського осередку ВГО «Генерація успішної дії» Віталієм Ткачуком та його колегою, редактором видання пам’ятки Олександром Мельником перспективи співпраці. Зокрема, йшлося про можливість встановлення в усіх органах поліції на території області спеціальних пристроїв звукових маячків, які допоможуть людям із вадами зору зорієнтуватися.

«Приємно, що Національна поліція проявила таку ініціативу. Вони знайшли нас самі й замовили пам’ятки. Відрадно, що нам все вдалося й видання пам’ятки про права затриманих стало початком доброї співпраці», – говорить Олександр Мельник, редактор видання шрифтом Брайля.

За словами старшого інспектора управління забезпечення прав людини Національної поліції України Андрій Яцука, видання такої пам’ятки є лише одним із перших кроків у забезпеченні прав людей з інвалідністю на Волині.

«Плануємо також видання шрифтом Брайля пам’яток про права потерпілого, свідка, а також затриманого за вчинення адміністративного правопорушення», – зазначив Андрій Яцук.

Керівник волинської поліції Петро Шпига подякував громадським активістам за співпрацю та активну громадянську позицію.

У зустрічі взяв також участь начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в області Віталій Ковальчук.

Сектор комунікації поліції Волинської області

Джерело: npu.gov.ua

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах