Мова

Дітки з порушеннями зору дізналися, чому Святий Миколай є покровителем Луцька

23.12.2017

Екскурсія «Святий Миколай і Луцьке чудо: сторінками історії міста» для учнів 5-10 класів Крупівського навчально-реабілітаційного центру для дітей з порушеннями зору відбулася 20 грудня 2017 року у Луцьку.

Волинський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» спільно з колективом Крупівського навчального-реабілітаційного центру та управлінням туризму та промоції Луцької міської ради організували до Дня Святого Миколая екскурсію, в рамках якої незрячі та слабозорі дітки дізнаються про Святого Миколая і про те, яке відношення він має до Луцька.

Менеджер КП «Центр туристичної інформації та послуг» Ірина Ковальчук, яка була в якості екскурсовода, зауважила, що День Святого Миколая – це не лише обмін подарунками, а й нагода більше про нього дізнатися.

«Коли планувала екскурсія до Дня Святого Миколая, то хотілося розповісти про те, як наше місто пов’язане з цим святим , тому ми будемо зупинятися на локаціях та розповідати, як саме Миколай пов’язаний з ними», – розповіла екскурсовод. Також вона зауважила, що такі тематичні екскурсії проводяться регулярно.

Щодо екскурсії, то вона розпочалася від пам’ятника Святому Миколаю та продовжилася у старому місті, зокрема дітки зупинялися біля луцьких кликунів, яких у місті є 5, та Братського мосту. Завершилася екскурсія біля стін Луцького замку.

Вихованці НРЦ дізналися, що Святий Миколай є покровителем міста Луцька, адже 1259 року до Луцька прийшли татари та хотіли захопити наше місто. Втім, їм не вдалося зробити це військовим шляхом, адже, зневірившись, місцеві жителі, згідно Галицько-Волинського літопису, стали молитися до Святого Миколая, після чого сталося диво – здійнявся великий вітер, через що облога Луцька стала неможливою і татари відступили. Таким чином після цієї облоги Святий Миколай є покровителем та охоронцем Луцька.

Насамкінець дітки подякували за екскурсію та виявили бажання відвідувати подібні екскурсії і надалі.

Джерело: volynnews.com

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах