Мова

В Луцьку для незрячих запроваджують озвучування тролейбусних маршрутів

14.10.2015

13 жовтня 2015 року в рамках проекту «Зробимо Луцьк доступним» у місті впровадили зовнішнє звукове сповіщення на деяких тролейбусних зупинках.

Про це повідомляє репортер ZIK-Стрім Павло Мельничук.

Цей проект почав діяти завдяки співпраці Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю зору «Генерація успішної дії» та Луцької міської ради.

Метою проекту є адаптація навколишнього середовища до потреб незрячих через використання інноваційних технічних приладів звукового та голосового сповіщення.

«Ми не можемо сказати, що це вирішить на 100% всі питання для незрячих. Ще є питання доріг, світлофорів, які іноді не працюють. Але, все таки, дякуємо, що влада працює і хоча би щось намагається робити для цього», – сказав  ініціатор проекту Едуард Поліщук.

На втілення проекту незрячі Луцька чекали два місяці. Наразі невідомо як зовнішнє озвучення працюватиме у маршрутках, адже  наразі є проблеми навіть із внутрішнім озвучуванням у цьому транспорті. Міська влада обіцяє підключити зовнішнє голосове озвучування в усіх 42 тролейбусах міста. Наразі ж, за словами Едуарда Поліщука, система працює лише у шести тролейбусах.

«Поки кілька тролейбусів мають зовнішнє озвучування, а далі ми проплатимо і замовимо ще обладнання. Будемо старатися, щоб максимальна кількість тролейбусів були обладнані цією системою», –  запевнив міський голова Луцька Микола Романюк.

Разом з тим, всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю зору «Генерація успішної дії» нагадала органам місцевого самоврядування, що встановлення приладів зовнішнього оповіщення є не забаганкою незрячих пасажирів, а реальною необхідністю.

«Про такі проблеми ми не повинні писати. Це повинно відбуватися по-замовчуванню. Я не повинен доводите те, що передбачено в законодавстві – що в маршрутках і тролейбусах повинно бути внутрішнє і зовнішнє оповіщення», – зазначив голова Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткач.

Джерело: zik.ua

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах