Учасники семінару обговорили переваги та недоліки впровадження інклюзивної освіти для дітей з глибокими порушеннями зору

13-15 листопада 2018 року у готельному комплексі «Верховина» у передмісті Києва відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг «Переваги та недоліки впровадження інклюзивної освіти для дітей з глибокими порушеннями зору», організаторами якого виступили Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Всеукраїнська громадська організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», МБО «Німецько-українська партнерська мережа» та Харківська громадська організація «Центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору» в партнерстві з Асоціацією тифлопедагогів України.

Учасники Всеукраїнського семінару-тренінгу «Переваги та недоліки впровадження інклюзивної освіти для дітей з глибокими порушеннями зору»

Семінар був спрямований на обговорення позитивних та негативних прикладів інклюзивного навчання дітей з порушеннями зору, впровадження новітніх технологій та програм у інклюзивній освіті,  роль спеціальних шкіл і навчально-реабілітаційних центрів для незрячих та для слабозорих дітей у нинішніх реаліях.

Участь у семінарі взяли представники Міністерства освіти і науки України, спеціальних шкіл і навчально-реабілітаційних центрів для незрячих та для слабозорих дітей, шкіл в яких впроваджується інклюзивна освіта, видавництв, які займаються виданням літератури шрифтом Брайля, громадських організацій, які опікуються людьми з порушеннями зору, а також батьки дітей з порушеннями зору.

У рамках семінару було проведено круглий стіл на тему: «Виклики часу – стандарти видання книг для людей з важкими порушеннями зору в Україні». Учасники круглого столу обговорили сучасні стандарти підготовки та видання книг для незрячих і слабозорих дітей. Закордонним досвідом поділився консультант відділу публікацій Консультаційно-інформаційного сервісно-текстового центру при Баварському союзі сліпих та слабозорих Олександр Павкович.

Примірні переліки корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання для дітей з порушеннями зору учасники семінару обговорили з головним спеціалістом Відділу освіти дітей з особливими потребами Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Дмитрієвою-Заруденко Юлією Володимирівною.

Учасники Всеукраїнського семінару-тренінгу «Переваги та недоліки впровадження інклюзивної освіти для дітей з глибокими порушеннями зору»

Крім цього учасники семінару ознайомились з діяльністю громадських організацій, які опікуються людьми з інвалідністю по зору, у сфері сприяння у реалізації права на освіту дітьми з інвалідністю по зору, а також ознайомились з досвідом батьків, діти яких маючи інвалідність по зору є залученими до процесу інклюзивного навчання.