Мова

У ще одному закладі Луцька з’явилося меню для незрячих

08.07.2017

Луцьк б’є рекорди із впровадженням меню рельєфно-крапковим шрифтом Брайля для незрячих, тепер воно є в наявності: кафе “Аліса”, ПИВНИЙ КЛУБ-БРОВАРНЯ “КАРАБАС-БАРАБАС”, Піцерія “Тарантелла”, Піцерія “Tеревені “, ГРАНД ПЕРСОНА, піцерія ФЕЛІЧІТА ЛУЦЬК, ресторація КУРІНЬ, Дядя PIZZA, Кафе кавказької кухні “Шафран”, Ring WOK Cafe, Колобок. Меню шрифтом Брайля з 5 липня 2017 року стало доступним і у закладі громадського харчування Ring Dj Cafe.

Під час презентації меню помічник депутата Луцької міської ради Андрія Покровського Тарас Шкітер відзначив, що з меню, надрукованим шрифтом Брайля, незрячим людям буде набагато зручніше відвідувати заклади харчування. Також він подякував Віталію Ткачуку за ініціативу, яку Braille Studio активно впроваджує в життя, наголосивши, що подібні речі реалізовувати не так вже й просто, і приємно, що є люди, які не покладають рук і над цим працюють.

Своєю чергою голова Волинського обласного осередку ВГО “Генерація успішної дії” Віталій Ткачук розповів, що команда Braille Studio не зупинятиметься на цьому, адже має ще багато мрій та планів.

“Ми хочемо, щоб у магазинах та супермаркетах продукти маркувалися шрифтом Брайля, – це було б дуже зручно для незрячих. Надіюсь, що депутат Андрій Покровський посприяє нам в цьому. Адже для країн Європи маркування продуктів шриітом Брайля – звичне явище”, – сказав Віталій Ткачук.

Керівник напрямку в компанії “Emotion Group” Оксана Руднік, куди входить Ring DJ Cafе та готель-ресторан “Колобок”, запевнила, що такі заходи, як цей, вони завжди готові підтримувати і допомагати в їхній реалізації.

Віталій Ткачук також розповів, що в рамках впровадження у закладах харчування меню для незрячих оголосив флешмоб, суть якого полягала в тому, щоб зряча людина приходила в заклад і переконувала власників впровадити меню, надруковане шрифтом Брайля. До такого флешмобу свого часу долучились керівник мережі Район.in.ua Наталка Пахайчук, нинішній радник голови Волинської обласної державної адміністрації Тарас Яковлев, прес-секретар патрульної поліції Луцька Ольга Бузулук, голова єпархіального інформаціно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук.

Координаторка всеукраїнської кампанії на захист прав людей з інвалідністю Fight For Right, експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні Юлія Сачук провела майстер-клас для журналістів, працівників сфери обслуговування та органів державної влади, «Як забезпечити рівні можливості для людей з інвалідністю».

Юлія Сачук показала присутнім відеосюжет про життя незрячих людей, опісля перегляду якого зазначила, що незрячі зазнають непрямої дискримінації.

Також вона запропонувала присутнім на заході людям взяти участь в експерименті, суть якого полягала в тому, що люди без вад зору повинні одягнути на очі пов’язки і відповісти на питання, скільки сходинок ведуть до закладу Ring DJ Cafе, як можна знайти двері, скільки столів у залі тощо. Пізніше Юлія Сачук роздала присутнім рель’єфні картинки із різними зображеннями, а люди повинні були на дотик визначити, що там намальовано. Цей експеримент дає зрозуміти, чому доступність закладу – це не лише меню.

“Незрячій людині треба максимально пояснити, з якого боку – двері, з якого боку – вікно, в якому порядку лежить їжа на її тарілці, краще це пояснювати на прикладі годинникової стрілки”, – пояснила присутнім Юлія Сачук.

Участь у майстер-класі взяли й офіціанти, яким необхідно було правильно зустріти, провести до столу, подати меню та поспілкуватися з людиною у пов’язці на очах, котра, своєю чергою, мала змогу відчути на собі, з якими труднощами у закладах харчування можуть зіштовхуються люди з порушеннями зору.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах