В Ровно открыли выставку для людей с нарушениями зренияУ Рівному відкрили виставку для людей з вадами зору

«Торкаючись, бачу: Великі українці» – під такою назвою у Рівному представили виставку для людей з вадами зору. Це унікальний проект, який руйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить.

Тетяна Карцева, організатор виставки

– Сьогодні кожна людина, яка прийшла сюди, слабозора, або не зряча, може своїми тактильними відчуттями дійсно побачити в своїй уяві, як виглядали ті чи інші видатні постаті, які приймали активну участь в українському державотворенню.

В експозиції представлені 12 скульптур відомих українців: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода, Андрей Шептицький, Микола Амосов, Марія Заньковецька, Володимир Івасюк, Михайло Бочук, Олександр Довженко, Георгій Гонганзе, Сергій Нігонян. Всі скульптури виготовлені з гіпсу, але за спеціальною технологією.

Тетяна Карцева, організатор виставки

– Всі скульптури виготовлені з гіпсу, але при їх створенні враховані тактильні відчуття слабозорих людей. Тобто збереження пропорцій для того, щоб максимально можна було відчути, помацати обличчя і, в уяві, намалювати як вони виглядають.

Крім того, до скульптури додана коротка біографія, яка продубльована шрифтом брайля і в аудіо форматі. Тому, незряча людина, одягнувши навушники, під супровід диктора зможе торкаючись скульптури уявити, як виглядали відомі українці.

Тетяна Карцева, організатор виставки

– Існує медіа наповнення, тобто на аудіо носії записані теж біографії цих же людей. І цікаво, що вони теж озвучені видатними українцями. Це і Павло Зібров, Олександр Пономарьов, Алла Кудлай.

Побачити – небачивши відомих співвітчизників прийшов і 10 річний Миколка.

Микола Аксьонов, відвідувач виставки

-Так, це все було дуже цікаво. Леся Українка, Іван Франко, Василь Іваненко

Організаторами унікального проекту є “Ротаракт клуб” Львова. Рівне ж стало третім містом, до якого завітала виставка.

Тетяна Карцева, організатор виставки

–Було відкриття у Львові 1 листопада, далі вона подорожувала невеличкими містами і селами. Потім було велике відкриття в Івано-Франківську. Рівне – це третє місце, де ми приймаємо дану виставку.

Благодійну виставку для людей з вадами зору можна відвідати впродовж 10 днів у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Джерело: ritm.tv