У Луцьку відбувся показ стрічки «Щоденник пам’яті» з тифлокоментарем

У Луцьку 10 серпня 2017 року у срібному залі кінокомплексу Культурно-розважального центру «Адреналін Сіті» у рамках соціально-культурного проекту «БЕЗМЕЖ» відбувся показ повнометражної стрічки «Щоденник пам’яті» з тифлокоментарем.

Організаторами показу «Щоденника пам’яті» виступили Інвестиційна група «VolWest Group», Культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті» та Волинський обласний осередок ВГО «Генерація успішної дії».

«У Луцьку близько двох тисяч незрячих. Ми прагнемо розпочати проект зі створення таких фільмів, щоб привернути увагу до потреб цих людей. Нам комфортно сидіти у кіно і їсти попкорн, але потрібно думати і про тих, кому складно сприймати звичайні фільми», – зазначила генеральний директор Інвестиційної групи «VolWest Group» Валентина Кушнірук.

Тифлокоментування, або ж окрема звукова доріжка із закадровим описом подій та персонажів фільму існує у світовій практиці понад 40 років. Проте в Україні такі проекти запустили лише у 2013 році. Фільмів з україномовними коментарями декілька, зокрема «Поводир», «Щоденник пам’яті», «Я бачу» та «Доторкнись і побач». Також є близько тридцяти мультфільмів. Пілотним став мультиплікаційний фільм «Сонячний коровай» з тифлокоментуванням для незрячих дітей.

«Дивно, що у 2017 році показ такого фільму є надзвичайною подією. У світі це вже давно є буденним. Я хочу, щоб такі фільми не були новинкою і для нас. Бо виходить, що президент говорить про інклюзивність, а фільмів із тифлокоментуванням в Україні не більше 7. В Росії їх більше», – голова Волинського обласного осередку ВГО «Генерація успішної дії» та координатор Braille Studio Віталій Ткачук.

У Росії фільмів з тифлокоментарем близько ста. Популяризація цього методу в США почалася ще у 1970-х рр, а точкою відліку масового виробництва фільмів для незрячих став «Такер: Людина і її мрія». Він ще у 1990 році приніс компанії Audiovision нагороду «Емі» за революційну технологію.