Мова

У Києві відбувся допрем’єрний показ фільму «Вдивляючись у темряву» з тифлокоментарем

18.11.2019

13 листопада 2019 року у Міжнародний день незрячих у Києві в кінотеатрі «Оскар» відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Вдивляючись у темряву», адаптований для перегляду незрячими з застосуванням аудіоописового коментарю. Це стрічка про сапера Віталія Галіцина, який 26 серпня 2014 року поблизу Новоазовська виконував бойове завдання і підірвався в замінованому авто. Боєць був контужений і втратив зір.

Сюжет документального фільму розповідає про реальну ситуацію з життя Віталія Галіцина. Повернувшись з Донбасу, незрячий боєць оформлює першу групу інвалідності. Та, з’ясувалося, щоби отримати військову пенсію, ветеранові ще треба довести, що поранення отримав не деінде, а виконуючи бойове завдання. Віталій оббиває пороги владних кабінетів, та скрізь отримує відмови.

Віталій знайомиться з незрячим Денисом Петровим, який допомагає зрозуміти Віталію, що з втратою зору життя не закінчується. У фіналі стрічки Віталій переосмислює своє життя і знаходить нове покликання.

Проект «Вдивляючись у темряву» став одним із переможців восьмого конкурсного відбору Держкіно, що дозволило зняти фільм частково за кошти державного бюджету. Шведська компанія Grumant Productions HB надала другу половину суми необхідної для зйомки фільму.

Режисером та автором сценарію стрічки є Сергій Волков, композитор Володимир Рунчак, продюсери картини – Галина Криворчук (студія «ВІАТЕЛ», Україна) та Alex Shiriaieff (Grumant Productions HB, Швеція), автором тексту тифлокоментаря Любомир Покотило.

Зйомки фільму тривали п’ять  років та відбувались  у різних містах України. Було відзнято понад сто знімальних змін. Офіційна прем’єра фільму в Україні запланована на 2020 рік.

Після показу фільму відбулась прес-конференція, на якій охочі могли поставити запитання команді, яка працювала над створенням фільму.

Далі сюжет 5 каналу з випуску новин.

Пошук по сайту

Ми в соціальних мережах