Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович презентувала доопрацьований законопроект 5344-д

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» разом із іншими громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю дякує всім народним депутатам, які дослухалися до голосів обурення та категоричної незгоди громадянського суспільства, керівників підприємств, де працюють люди з інвалідністю, активістів громадського руху, правозахисників і не проголосували 23 лютого 2023 року за ганебний законопроєкт 5344-д.

22 березня 2023 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на якому знову було проігноровано позицію громадських об’єднань осіб з інвалідністю і рекомендовано Верховній Раді України за результатами розгляду у повторному першому читанні прийняти законопроєкт 5344-д за основу.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович 12 квітня 2023 року провела онлайн зустріч з представниками громадських організацій, які працюють у напрямі підтримки та представлення інтересів людей з інвалідністю. За інформацією Міністерства соціальної політики участь у зустрічі взяло понад 80 представників інститутів громадянського суспільства. Серед учасників був й президент ВГО «Генерація успішної дії» Геннадій Євсев’єв.

Головною темою зустрічі був законопроєкт 5344-д щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович провела презентацію законопроєкту 5344-д в ході якої намагалась схилити присутніх до підтримки законопроєкту 5344-д в редакції підготовленій на повторне перше читання. Ґрунтовні зауваження до законопроєкту 5344-д Головного науково-експертного управління Верховної Ради України Оксана Жолнович назвала технічними правками, які нібито легко виправити між першим і другим читаннями.

Позицію громадських організацій осіб з інвалідністю, які не підтримують законопроєкт 5344-д в редакції підготовленій на повторне перше читання, Оксана Жолнович назвала неконструктивною і консервативною, а конкретні зауваження від громадських організацій осіб з інвалідністю міфами, які вона намагалась спростувати під час презентації законопроєкту.

Як такого діалогу фактично не відбулось, бо після презентації і відповіді на деякі запитання з чату Оксана Іванівна повідомила присутніх, що у неї часу залишилось не більше 15 хвилин і вона зможе відповісти тільки на декілька питань. Ті декілька питань, які пролунали від представників громадських організацій осіб з інвалідністю на пряму законопроєкту 5344-д не стосувались.

Таким чином Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович провела формальну зустріч з представниками громадських організацій, які працюють у напрямі підтримки та представлення інтересів людей з інвалідністю, яку навіть важко назвати діалогом, бо дискусії з обговорення законопроєкту 5344-д фактично так і не відбулось.

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» не підтримувала законопроєкт 5344-д в редакції запропонованій на перше читання і продовжує його не підтримувати в редакції підготовленій на повторне перше читання, бо так би мовити доопрацьований законопроект абсолютно не враховує позицію ВГО «Генерація успішної дії» і інших громадських організацій осіб з інвалідністю.

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» закликає народних депутатів відхилити законопроєкт 5344-д за наслідками його повторного розгляду у першому читанні.