Унікальна карта старого Луцька, доступна для всіх

23 червня 2017 року в Луцькому замку Любарта відбулась презентація універсальної тактильної карти історичної частини міста, якою зможуть користуватись зрячі та незрячі відвідувачі замку. На ній є 12 об’єктів та зображені вулички між ними з використанням шрифту Брайля.

Проект «Тактильна карта історичної частини Луцька для людей із порушеннями зору», авторства Дмитра Авраменка і Оксани Жук опинився серед переможців конкурсу малих грантів DreamActions (Активуй свою мрію) на кращий міський проект від фонду CANactions і Western NIS Enterprise Fund (США).

Універсальна тактильна карта історичної частини ЛуцькаКарту виготовлено польською Студією тифлографіки «Тифлограф». До процесу створення карти долучились учасники проекту «Braille studio», який реалізується Волинським обласним осередком ВГО «Генерація успішної дії».

Ігор Поліщук та команда Braille studioПід час презентації тактильної карти виконуючий обов’язки Луцького міського голови Ігор Поліщук наголосив, що дбати про слабозорих та незрячих – це обов’язок городян та прояв рівня культури суспільства. Тому, наголосив Ігор Поліщук, міська рада веде тісну співпрацю з громадською організацією «Генерація успішної дії», аби ефективніше вирішувати проблеми людей з особливими потребами.

Директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький зауважив, що в рік замок відвідують близько 100 тисяч людей і тактильна карта збільшить туристичний потенціал міста.

«Дуже хочемо, щоб наступним об’єктом, який з’явиться у замку Любарта, був його макет. Усі об’єкти повинні бути доступними як для людини, котра немає жодних проблем, так і для тих, хто має тимчасову непрацездатність, чи для мами з візочком», – наголосила доцент кафедри тифлопедагогіки Факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Ганна Серпутько, яка безпосередню брала участь у розробці карти.

Ганна Серпутько роздивляється карту