Впровадження правових і політичних змін, щодо реабілітації осіб з інвалідністю по зору

19 вересня 2023 року в онлайн-режимі за допомогою платформи ZOOM відбувся захід на тему «Впровадження правових і політичних змін, щодо реабілітації осіб з інвалідністю по зору. Адвокатування питань реабілітації цивільних та військових, що втратили зір внаслідок війни, членів їх родин і людей з інвалідністю по зору».

Організаторами заходу стали громадська спілка “Всеукраїнська Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору “Сучасний погляд” та Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

В рамках кількагодинної дискусії, в якій взяли участь представники таких громадських об’єднань, як Українське товариство сліпих, Харківська асоціація незрячих юристів, ВХМТ “Місія служіння незрячим”, Вінницький центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та інші.

З вітальним словом виступили генеральний секретар ГС “ВГО НАІУ” Вікторія Назаренко та виконавча директорка ГС “Сучасний погляд” Олеся Перепеченко-Рябуха.

Під час заходу розглядалися питання правового регулювання процесу реабілітації осіб з інвалідністю по зору (доповідач Ігор Шрамко).

Про досвід впровадження процесу реабілітації військовослужбовців та цивільних осіб, які втратили зір та членів їх родин розповів віце-президент ГС “Сучасний погляд” Микола Дубов.

Представники Вінницького центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю зробили доповідь про ті напрямки, за якими до реабілітації залучаються особи з інвалідністю по зору.

Представниці “Трініті ХАБ” Тетяна Костенко та Наталія Медведєва ознайомили учасників заходу з структурою новоствореного реабілітаційного центру у м. Києві, напрямками його діяльності та послугами, які будуть надаватися відвідувачам закладу.

Також були виступи від Петра Поліщука – представника Рівненського інформаційно-інклюзивного центру “Окуляр”, Вікторії Романчі – активістки “Місії служіння незрячим”, які розповіли про ті послуги, які надаються в контексті реабілітації осіб з глибокими порушеннями зору.

В чаті конференції учасники заходу ставили питання доповідачам, обмінювалися контактами для подальшої співпраці. Учасники заходу дійшли висновку про корисність подібних зустрічей та подальшої роботи по вдосконаленню процесу реабілітації осіб з втратою зору.

*Захід організовано Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у співпраці з ГС “Сучасний погляд” за підтримки IFES Ukraine – Міжнародної фундації виборчих систем у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги, спрямованої на підвищення доступності політичного та суспільного життя, а також повного включення всіх громадян у демократичний процес. Будь-які думки, висловлені під час заходу, належатимуть авторам і не обов’язково відображають погляди IFES.