Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності прихистків для тимчасового перебування маломобільних груп населення

Національна Асамблея людей з інвалідністю України розробила Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності прихистків для тимчасового перебування маломобільних груп населення.

Під час розробки рекомендацій були враховані вимоги ДБН В.2.2-15 «Житлові будинки. Основні положення», ДБН В.2.2-40 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», а також досвід різних країн світу щодо проєктування й облаштування прихистків для людей, що потребують піклування й захисту.

В умовах повномасштабної війни в Україні з’явилась велика кількість людей, чиї будинки були пошкоджені, зруйновані або залишились на окупованих територіях. Як наслідок – вимушене переселення цих людей та необхідність тимчасового їх розміщення в прихистках.

Переважну більшість  ВПО можна віднести  до маломобільних груп населення: люди з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, літні люди, люди з маленькими дітьми   та інші.

З метою надання методологічної допомоги для тих, хто займається облаштуванням прихистків і були розроблені дані  Методичні рекомендації.

Діяльність здійснюється в рамках проєкту «Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю», який фінансується Європейським форумом інвалідності та Християнською місією незрячих (СBM).

Завантажити у форматі PDF

Зображення титульної сторінки