17 грудня 2017 року о 18 годині у Луцьку із Братського мосту розпочалась нічна театралізована екскурсія «Романтика та містика Лучеська», яка захопила у полон своїх учасників та надовго залишиться у пам’яті, викликаючи лише приємні спогади.
Учасниками заходу стали вихованці навчально-реабілітаційного центру для дітей з порушенням зору, що в селі Крупа Луцького району Волинської області. Близько 25 хлопців та дівчат завітали на екскурсію разом з викладачами, які їх супроводжували.
Ідея такої екскурсії для незрячих та слабозорих діток з Крупівського навчально-реабілітаційного центру виникла ще під час презентації туристичного путівника «Луцьк. Прогулянки містом», надрукованого рельєфно-крапковим шрифтом Брайля Студією друку шрифтом Брайля «Braille Studio» Волинського осередку Всеукраїнської громадської організації людей із інвалідністю зору «Генерація успішної дії».
Головним героєм вечора та гідом, який розповідав цікаві історії про Луцьк, його містику та жителів, став «привид» Станіслав Хрустель (Дмитро Безвербний). Оповідач своїм акторським талантом допоміг учасникам екскурсії відчути неймовірну та казкову атмосферу міста, перенестися на кілька віків у минуле.
Екскурсія розпочалася із Братського мосту, де учасників екскурсії познайомили із кликунами, які колись були символами міста Луцька. Дітей навчили як правильно кликуни перегукувалися між собою, та навіть продемонстрували це за допомогою добровольців, які вправно вигукували у відповідь одностайне «Вартую»!
Опісля, запаливши факели, вирушили до Хрестовоздвиженської церкви, де діткам оповіли про Луцьких братчиків. Далі маршрут проліг по вул. Караїмскій, де усі мали змогу прослухати «унікальний собачий оркестр», як його назвав Станіслав Хрустель.
Також учасники екскурсії дізналися, що в Луцьку проживали караїми, ким вони були та як жили, довідалися, що в місті зберігається найстаріша ікона в Україні – ікона Холмської Божої Матері. Потому екскурсія попрямувала до Лютеранської кірхи, опісля до «будинку з химерами», де дітлахи змогли доторкнутися до витворів майстра Миколи Голованя та пошукати вуха у левів, що стоять на вході.
Учасники екскурсії також побували біля синагоги та колишнього домініканського монастиря. Неможливо було не прийти й до головних символів міста – Замку Любарта та Кафедрального костелу святих Петра і Павла. Дійство завершилося на тому ж місті, де й розпочалося, усіх охочих пригощали гарячим «Нектаром кохання», який допоміг зігрітися після «блукань» історичним центром Луцька.
Під час екскурсії діти не лише уважно слухали, але й відповідали на питання Станіслава Хрустеля про місто, якщо ж відповідь була правильною, то учасник отримував у винагороду за уважність та кмітливість – невеличку прикрасу у вигляді камінчика. Діти невпинно ставили питання та жартували. На завершення заходу усі фотографувалися з Луцьким «привидом» та захоплені атмосферою ділилися приємними враженнями.
Джерело: volynnews.com