Україна приєдналася до Марракеського договору, який полегшує незрячим доступ до опублікованих творів

12 січня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 0159 від 08.07.2022 про приєднання України до Марракеського договору про полегшення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору або іншими обмеженнями з причин інвалідності сприймати друковану інформацію до опублікованих творів.

Закон України «Про приєднання України до Марракеського договору про полегшення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору або іншими обмеженнями з причин інвалідності сприймати друковану інформацію до опублікованих творів» набрав чинності 14 лютого 2023 року, а набрання чинності для України міжнародного договору, відбудеться 08 вересня 2023 року відповідно до листа Міністерства закордонних справ України від 28.06.2023 № 72/14-612-75376.

27 червня 2013 року в Марракеші був укладений договір який є частиною зводу міжнародних договорів з авторського права, адміністративні функції яких виконує Всесвітня Організація Інтелектуальної власності (ВОІВ). Головною метою Марракеського договору стало встановлення низки обов’язкових для виконання обмежень і винятків на користь осіб із порушеннями зору для полегшення доступу до опублікованих творів.

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» вітає приєднання України до Марракеського договору і вважає, що цей крок сприятиме реалізації права на доступ до інформації і творів культури у форматах прийнятних для сприйняття людьми з повною або частковою втратою зору.