Мова

BRAILLE STUDIO

СТВОРЕННЯ СТУДІЇ ДРУКУ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ «BRAILLE STUDIO» ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНОСТІ НЕЗРЯЧИХ ЛЮДЕЙ

Проблема, на вирішення якої спрямований проект

В Україні відсутній доступ для незрячих дітей та молоді на рівні з однолітками без інвалідності навчатися, інтелектуально розвиватися, отримувати професійні навички через нестачу навчальної, довідниково-пізнавальної та художньої літератури, дидактичних, прикладних матеріалів, розвиткових ігор та спеціалізованих видань у доступному форматі, насамперед шрифтом Брайля.

За державні кошти забезпечується лише мізерний відсоток від необхідних потреб, що негативно позначається на якості навчального процесу, та, в свою чергу, зменшує в рази шанси людей з порушеннями зору отримати якісну освіту, а згодом – і працевлаштуватися та бути залученими до життя в громаді, як повноцінні члени українського суспільства.

Розуміючи, наскільки важливими є кожна доступна книжка, карта, гра для інтелектуального розвитку, ми хочемо реалізувати у «Braille Studio» простір рівних можливостей для повноцінного включення незрячих людей в українське суспільство через створення належних умов для їх:

  • навчання;
  • пізнання;
  • розвитку;
  • інтеграції.

Метою проекту є створення інтелектуально-розвиткового інклюзивного середовища на основі використання шрифту Брайля й сучасних технологій для забезпечення освітніх, інтелектуальних, професійних потреб незрячих дітей та дорослих в Україні.

Сучасний принтер, який друкує шрифтом Брайля – це першочергове і необхідне обладнання для реалізації нашої мети.

Тому ми ініціювали старт кампанії зі збору коштів для придбання принтера, що друкує шрифтом Брайля, який дає змогу незрячій людині самостійно форматувати, друкувати, читати тексти, адже принтер має систему озвучення операцій, голосове меню і оснащений звуковими підказками.

Для забезпечення матеріально-технічної бази «Braille Studio» з метою реалізації проекту необхідно придбати:

1. Принтер для друкування матеріалів шрифтом Брайля:

  • BrailleBox – це одна з найновіших потужних моделей брайлівських принтерів, що дозволить друкувати великі за обсягом матеріали: художню, пізнавальну, довідникову літературу, розробки розвиткового та навчально-методичного характеру. Принтер розміщуватиметься у м. Києві та працюватиме на задоволення потреб усієї України (16000$ USD).

2. Витратні матеріали: спеціальний брайлівський папір високої якості; спеціальні теки-зшивачі для оправи друкованих матеріалів.

В умовах реформування системи освіти України та проведення в державі євроінтеграційних процесів у сфері побудови інклюзивного суспільства, створення таких пілотних проектів у м. Києві та м. Луцьку може виконувати функції своєрідних ресурсних центрів, які дозволять задовольнити потреби більшої частини України та сприятимуть:

  • інтелектуальному розвиткові дітей та професійному зростанню молоді з інвалідністю по зору, швидкій адаптації людей, які втрачають зір у дорослому віці;
  • реалізації права людей з інвалідністю по зору на доступ до інформації у різних сферах життєдіяльності.

Цільова аудиторія проекту:

  • Люди з інвалідністю по зору різних вікових категорій: учні, студенти, фахівці.
  • Люди без інвалідності, які будуть залучені до активної діяльності.
  • Педагоги загальноосвітніх інклюзивних та спеціальних шкіл, реабілітаційних установ, представники громадських організацій.

Ключова команда проекту:

Віталій Ткачук – Голова Волинського осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». Телефон: +38050-223-22-64. Email: volyngud@gmail.com.

Юлія Сачук – представник Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні з питань інвалідності, авторка і координаторка низки соціальних проектів, зокрема в межах яких було створено рельєфно-графічну схему ліній Київського метрополітену та рельєфно-графічну адміністративну карту України. Телефон: +38063-443-29-32. Email: sachuk@gud.org.ua.

Анна Серпутько – представник Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», співавтор та експерт кількох освітніх і просвітницьких проектів організації з питань навчання дітей з порушеннями зору, розробки та виготовлення навчально-методичних матеріалів, зокрема рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Ми щиро усвідомлюємо, що реалізація нашого проекту стане можливою лише за вашої підтримки й допомоги кожного!

Реквізити рахунку:

Одержувач ВОО ВГО «Генерація успішної дії» ЄДРПОУ 37004147, р-р 26008055511197 у Волинській філії ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 303440.

Facebook – www.facebook.com/BrailleStudio.ua

 Путівник «Україна для Вас» допоможе зібрати кошти на принтер для незрячих

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах

Тыквеол » Справочник лекарственных средств