Діяльність Полтавського осередку 2010-2012 роки

Основний напрямок діяльності осередку є дозвілля інвалідів з вадами зору та їхніх дітей, як фактор соціокультурного розвитку та реабілітації інвалідів з вадами зору та їхніх дітей.

У вказаному напрямку діяльності осередку були зроблені такі справи:

1. Шляхом співпраці осередку з Всеукраїнським християнським товариством «Служіння незрячим», до новорічно-різдвяних свят 2011 та 2012 років діти, батьки яких є членами Полтавського обласного осередку організації, отримали подарунки, зібрані німецькими родинами.

2. Відвідали низку заходів:

 2010 РІК

 Заходи для дітей, батьки яких є членами організації

 05.03.   дітей запросили на виступ цирку «Колізей»;

29.07. дітей запросили на виступ цирку Шепіто «Престиж»;

31.10. дітей запросили на виступ цирку «Кобзов»;

05.11. дітей запросили на виступ Київського «цирку на воді».

Завдяки співпраці з Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї та молоді, діти, батьки яких є членами осередку організації, 01 червня 2010 року відвідали на благодійних засадах свято «Країна дитинства», на якому гарно порозважалися, отримали солодощі та подарунки від Жіночої ради міста, безкоштовно покаталися на «Колесі огляду»

На прохання Полтавського обласного осередку ВМГО «Генерація успішно дії», Громадським об’єднанням «Наш дім Полтава», у місці компактного проживання сімей (батьки з вадами зору з дітьми), було встановлено гойдалку для дітей

Таким чином, за період з січня 2010 року діти батьків-інвалідів, які є членами осередку організації, відвідали на благодійних засадах 4 циркові вистави та свято «Країна дитинства», отримали можливість кататися на сучасній гойдалці, встановленій біля їхнього помешкання.

2011 РІК

Заходи для дітей, батьки яких є членами організації

14 квітня 2011 року – дітей запросили на виступ цирку Шапіто «Срібна корона»;

06 травня 2011 року – дітей запросили на виступ цирку «Престиж»;

01 червня 2011 року відвідали конкурсно-розважальну програму з призами та безкоштовними квитками на атракціони, що знаходяться у парку «Перемоги», до Дня захисту дітей «Країна дитинства» (свято організували працівники Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді);

14 серпня 2011 року – дітей запросили на виступ цирку Шапіто «Арена»;

30 серпня 2011 року – діти відвідали конкурсно-розважальну програму з призами та подарунками для кожної дитини до Дня знань «Країна знань» (свято організували працівники Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді);

З метою обміну інформацією між дітьми членів організації і покращення вмінь та навичок спілкування між собою до зимових свят на них чекав сюрприз-лотерея: вони отримали запрошення не всі на одне свято, а їх було поділено на групи, щоб діти, більшість яких проживає у гуртожитку УТОС, розповіли одне одному про побачене, тим самим зменшили кількість часу, присвячено нічому.

19 грудня 2011 року – день святого Миколая (святковий ранок);

24 грудня 2011 року. – фестиваль дитячої творчості «Різдвяний янгол»;.

28 грудня 2011 року – Новорічний ранок міського голови з казковим дійством та солодкими подарунками;

Заходи для дорослих

03 грудня 2011 року – члени організації відвідали концерт до дня інвалідів, який відбувся у Полтавському міському будинку культури. Після завершення заходу, всі, запрошені інваліди отримали гарні продуктові набори від громадського об’єднання «Наш дім – Полтава»;.

15-16 грудня 2011 року, Віталій Вельгус представляв осередок на науково-практичній конференції «Сучасний світ і незрячі», яка проходила у Луцьку, де виступив з доповіддю, яку доповідач підготував спільно з головою осередку Мариною Бабець, на тему: «Культурна реабілітація інвалідів з вадами зору та їхніх дітей як важливий фактор розвитку та підвищення культурного та духовного рівня інвалідів з вадами зору та їхніх дітей».

2012 РІК

Захід для дорослих

8-9 квітня 2012 року – на прохання громадських організацій інвалідів, серед яких і Полтавський обласний осередок ВМГО «Генерація успішної дії», для молодих інвалідів всього міста у виставковому залі Полтавського міського будинку культури громадським об’єднанням «Наш дім – Полтава» був проведений танцювально-розважальний вечір з професійними ведучими, прекрасним підбором конкурсів, у більшості з яких приємно і можливо реально брати участь незрячим. Наше головне досягнення полягає у тому, що організатори заходу врахували побажання осередку ГУД: «Змінити тактику проведення розважальних програм для інвалідів: конкурси, розраховані на інтелектуально обмежених людей, як це у Полтаві відбувалося майже завжди, замінити на розумні, але реальні для участі інвалідів різних нозологій». Спонсори ще організували гарний фуршет, коробки цукерок та м’які іграшки переможцям та активним учасникам конкурсів. Після завершення заходу, всім інвалідам дали по 8 кг. цукру.

Заходи для дітей, батьки яких є членами організації

17 червня 2012 року – дітей запросили на виступ цирку «На льоду»;

17 липня 2012 року – Похід до пересувного Луно парку, за благодійними квитками;

1 грудня 2012 року – дітей запросили на виступ цирку «На воді»;

Зимові свята

17 грудня 2012 року – Міжнародний фестиваль дитячої творчості;

19 грудня 2012 року – День святого Миколая (святковий ранок);

25 грудня 2012 року – Новорічний ранок міського голови. (Зимові свята організували працівники Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді);

Зимові свята, які відвідали діти, батьки яких – члени організації, асоціюють їх з гарними святковими програмами та солодощами, яких ніколи не буває замало.

Напрямок пристосування інфраструктури міста до незрячих знаходиться на початковому рівні.

20 січня 2012 р. представник осередку, Вельгус Віталій Анатолійович, брав участь у розширеному засіданні комітету доступності при Полтавській облдержадміністрації, присвяченому спільним проблемам інвалідів з вадами зору та інвалідів на візках в галузі доступності до інфраструктури міста. Вельгус Віталій розповідав про проблеми незрячих Полтави. Активно ілюстрував розповідь прикладами життєвих ситуацій з власного досвіду та з досвіду товаришів по нещастю. Також говорив про заходи, які треба вжити, на думку членів організації, першочергово: подбати про безпеку незрячих, під час пересування через наземні пішохідні переходи, підкреслив необхідність встановлення звукових світлофорів у місцях компактного проживання людей з вадами зору та у  місцях розташування об’єктів активного користування (автовокзал). До речі УТОС категорично відмовився від участі у даному заході.

І ось наше перше досягнення: 26 березня 2012 року, завдяки зусиллям членів організації, плідній співпраці з ТРК «Лтава», зверненням до міської влади, на зупинці вул. Фурманова м. Полтави, де розташоване місце компактного проживання незрячих, почав допомагати світлофор з звуковим супроводом.

Таким чином, протягом 2011-2012 років діти з батьками-членами осередку організації, відвідали чотирнадцять різноманітних заходів, щорічно отримували новорічно-різдвяні подарунки. Молоді інваліди – члени осередку – два, спеціально організованих для інвалідів заходи. Почали опановувати напрямок роботи у галузі пристосування інфраструктури Полтави до потреб незрячих.

На кожну Всеукраїнську конференцію ВМГО «Генерація успішної дії» осередок не дивлячись на матеріальні чи інші чинники постійно направляє свого делегата для участі у цьому важливому для організації заході.