ПРООН запустила онлайн-курс зі сталого розвитку для громадських активістів

Програма розвитку ООН в Україні анонсувала офіційний старт освітнього онлайн-курсу «Як діяти далі: громаді про сталий розвиток». Він орієнтований на представників громадських організацій, лідерів громадської думки, громадських активістів і всіх, хто переймається екологічними, соціальними та економічними проблеми країни і готовий долучитися до змін задля досягнення сталого розвитку.

Основна мета цього курсу – ознайомити українців із Порядком денним у сфері сталого розвитку до 2030 року та підвищити обізнаність громадськості про важливість досягнення 17 Цілей сталого розвитку.  «Беручи до уваги серйозність нинішніх викликів у світі, колективні зусилля на рівні уряду та громад є надзвичайно  важливими, але індивідуальні кроки не менш важливі. Нам потрібно змінювати світ, і всі ми маємо долучитися до цього процесу змін», – каже Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

За її словами, у людей може виникнути закономірне питання: як саме вони особисто можуть діяти, щоб сприяти позитивним змінам? «Запускаючи цей курс, ми якраз прагнемо мотивувати кожного громадянина підтримати сталий розвиток і пропонуємо практичні поради, як діяти далі», – зазначила вона.

Матеріали курсу викладено з урахуванням підходу Стокгольмського центру вивчення проблем життєстійкості, згідно з яким економіка та суспільство розглядаються як невіддільні частини біосфери. У кожному з чотирьох навчальних модулів, представлених у форматі відеолекцій, наводяться коментарі експертів, практичні рекомендації, інформація про кращі практики реалізації ефективних проєктів на основі принципів сталого розвитку, а також пропонуються завдання для самостійної роботи. Загалом у створенні курсу взяли участь понад 100 експертів і аналітиків, представників громадських об’єднань та науково-освітніх закладів. Усі, хто успішно пройдуть фінальні тести, отримають сертифікати.

Курс створено у рамках реалізації ініціативи ПРООН в Україні «Онлайн-освіта задля сталого розвитку» за фінансової підтримки Федерального уряду Німеччини, надану через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Партнером курсу «Як діяти далі: громадським активістам про сталий розвиток» є громадська організація «Відкритий Університет Майдану» та платформа громадянської освіти ВУМ online.