13 жовтня 2015 року в рамках проекту «Зробимо Луцьк доступним» у місті впровадили зовнішнє звукове сповіщення на деяких тролейбусних зупинках.
Про це повідомляє репортер ZIK-Стрім Павло Мельничук.
Цей проект почав діяти завдяки співпраці Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю зору «Генерація успішної дії» та Луцької міської ради.
Метою проекту є адаптація навколишнього середовища до потреб незрячих через використання інноваційних технічних приладів звукового та голосового сповіщення.
«Ми не можемо сказати, що це вирішить на 100% всі питання для незрячих. Ще є питання доріг, світлофорів, які іноді не працюють. Але, все таки, дякуємо, що влада працює і хоча би щось намагається робити для цього», – сказав ініціатор проекту Едуард Поліщук.
На втілення проекту незрячі Луцька чекали два місяці. Наразі невідомо як зовнішнє озвучення працюватиме у маршрутках, адже наразі є проблеми навіть із внутрішнім озвучуванням у цьому транспорті. Міська влада обіцяє підключити зовнішнє голосове озвучування в усіх 42 тролейбусах міста. Наразі ж, за словами Едуарда Поліщука, система працює лише у шести тролейбусах.
«Поки кілька тролейбусів мають зовнішнє озвучування, а далі ми проплатимо і замовимо ще обладнання. Будемо старатися, щоб максимальна кількість тролейбусів були обладнані цією системою», – запевнив міський голова Луцька Микола Романюк.
Разом з тим, всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю зору «Генерація успішної дії» нагадала органам місцевого самоврядування, що встановлення приладів зовнішнього оповіщення є не забаганкою незрячих пасажирів, а реальною необхідністю.
«Про такі проблеми ми не повинні писати. Це повинно відбуватися по-замовчуванню. Я не повинен доводите те, що передбачено в законодавстві – що в маршрутках і тролейбусах повинно бути внутрішнє і зовнішнє оповіщення», – зазначив голова Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткач.
Джерело: zik.ua