З 10 квітня 2018 року відокремлений підрозділ Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області розпочав проект «3D-друк на допомогу незрячим та слабозорим» за фінансової підтримки Rotary Club Rivne Ukraine та Rotary Club Alliston Canada.
Проект передбачає розробку, виготовлення, презентації, апробацію перших в Україні навчально-дидактичних матеріалів, а саме: набір кубиків універсального дизайну з плоскодрукованими тактильними та Брайлівськими буквами українського і англійського алфавіту, буквенно-фонетичний та математичний набір універсального дизайну, модель циферблату годинника, Брайлівський алфавіт, фігурки тварин, кубик-тренажер шистикрапки з тактильними емоціями «Куб Грушевського», лото з геометричними фігурами, тощо універсального дизайну для дітей з порушеннями зору і тотально незрячих з подальшим впровадженням в інклюзивне навчання таких дітей;
Планується створення студії звукозапису для начитування аудіометеріалів для людей з порушеннями зору на базі РОУНБ;
На базі інтернет-центру «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відкриється ресурсний центр «Окуляр» для допомоги у навчанні та реабілітації дітей з порушеннями зору та незрячих. В даному центрі буде проводитися вивчення шрифту Брайля та орієнтування в просторі у вигляді гри, психологічні тренінги та інше. Центр розрахований на дітей з Рівного та Рівненської області.
19-20 квітня 2018 року учасники проекту Петро Поліщук та Ніна Асєєва презентували виготовлені вироби в НРЦ «Левеня» та Львівській обласній організації УТОС (бібліотека). Були представлені вироби, які допомагають створенню інтелектуально-розвиткового інклюзивного середовища на основі використання шрифту Брайля й сучасних технологій для забезпечення освітніх, інтелектуальних, професійних потреб незрячих дітей та дорослих в Україні. Педагоги та учні НРЦ «Левеня» ознайомились з наробками, виготовленими способом 3D друку, зокрема: «Українським алфавітом», «Доміно», «Математичним набором», «Моделями тактильних циферблатів годинників», «Емоційним кубом з механічними кнопками», «Тактильним лото», «Буквено-фонетичним та математичним набором (касою)», «Набором кубиків». Всі ці посібники є необхідними для навчання дітей, батькам та педагогам. Учні із захопленням обстежували матеріали. Педагоги дали свої рекомендації, щодо удосконалення наших виробів.