Олексій Садовий закінчив із відзнакою Києво-Могилянську академію, стажувався у США та розробляв безплатну озвучену програму для незрячих користувачів комп’ютерів.
Сьогодні наша історія про киянина Олексія Садового. Попри відсутність зору, хлопець став програмістом. Ще у шкільному віці разом з австралійськими розробниками створював безплатну озвучену програму для незрячих користувачів комп’ютерів. Після навчання в Києво-Могилянській академії здобув диплом із відзнакою, стажувався у Сполучених Штатах Америки і наразі обіймає керівну посаду в одній зі столичних компаній.
У свої 26 – він один із затребуваних програмістів країни. Зустріч призначає не в офісі, а вдома. Каже, що не хоче відриватися від роботи. Вона займає більшу частину життя киянина Олексія Садового. Кілька років тому в одну зі столичних компаній він прийшов працювати програмістом. Нині чоловік – керівник групи розробників, і це попри відсутність зору.
“Бачу світло і такі туманні контури великих предметів хіба що. Для людини непідготовленої це звучить просто як булькотіння. Відповідно, для того, щоб мені залишатися конкурентним, мені теж слід сприймати інформацію швидше, ніж її можна просто передати мовленням. Тому використовується просто роботизований, синтезований голос, який говорить дуже швидко”, – розповідає свій секрет успіху Олексій.
Від народження у чоловіка було лише 2% зору. Зберегти їх вдалося до підліткового віку. Він каже: це дозволяло фактично читати великі літери, наприклад, у газетних заголовках. Утім, книги читати у такий спосіб він не зміг. Читала їх синові мама. Здебільшого Олексій полюбляв літературу про комп’ютери.
Олексій навчався у музичній школі, їздив на велосипеді і навіть грав у шахи, та пристрасть до комп’ютера була найбільшою. “Сусід подарував нам комп’ютер. Просто повезло, що управління УТОС виділило таку можливість, щоб декілька дітей незрячих могли навчитися працювати”, – каже мати Олексія Віра Садова.
У 16 років Олексій в Інтернеті продав свою першу програму, а в шкільному віці разом із австралійськими розробниками створював безкоштовну озвучену програму для незрячих користувачів комп’ютерів.
“Цей проект про те, щоб зробити таку програму безкоштовною і доступною для всіх”, – пояснює програміст.
На програміста Олексій навчався у Києво-Могилянській академії. На четвертому курсі представники компанії Microsoft запросили Олексія на стажування до Сполучених Штатів Америки. “Вони зразу хотіли запропонувати full-time, тобто повністю переїзд в Америку. Я вирішив, що мені необхідно закінчити освіту, тому поїхав на інтернатуру – це було три місяці. Це був класний досвід”, – згадує Олексій.
Попри привабливу пропозицію, чоловік повернувся до рідної України. Він каже, що хоче бути корисним на Батьківщині. Виш закінчив із відзнакою, і у вільний від роботи час своїми вчинками намагається надихати своїм прикладом незрячих українців. Брав участь у кампанії “Боротьба за права” щоб довести, що люди з вадами зору можуть вести активне життя – пірнати з аквалангом та їздити на квадроциклі.
“Треба просто не чекати, що за тебе хтось зробить. А просто брати в руки і робити самому!” – переконаний Олексій Садовий. Чим живе Олексій та як минають його ділові будні – дивіться у сюжеті:
Людмила Голоднік та Валентин Стрельцов,