У Рівному пройшов вже третій соціально-культурний фестиваль громадських ініціатив людей з інвалідністю «Парафест Рівне 2017».
Фестиваль був приурочений до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначають щороку 3 грудня.
Соціально-культурний фестиваль громадських ініціатив людей з інвалідністю «Парафест Рівне» проводиться у м. Рівне при фінансовій підтримці Рівненської міської ради та виконавчого комітету щороку.
Організатори цьогорічного фестивалю «Парафест Рівне 2017»:
Петренко Валентина Володимирівна, керівник Рівненського міського фізкультурно-спортивного клубу інвалідів «Геракл».
Поліщук Петро Степанович керівник Відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, радник Рівненського міського голови з питань людей з інвалідністю.
Співорганізатори фестивалю:
Заброцькій Валерій керівник громадської організації Рівненське товариство «Родина Кольпінга».
Комунальний заклад «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради.
Комунальний заклад «Рівненська обласна бібліотека для молоді» Рівненської обласної ради.
Рівненській міській палац дітей та молоді.
Мета Фестивалю – поширення інформації про громадські організації осіб з інвалідністю Рівненщини та організації, які працюють із людьми з інвалідністю, їх діяльність, цілі та досягнення, пропагування активної суспільної та життєвої позиції людей з інвалідністю, формування у широкого загалу суспільства гуманістичних цінностей у відношенні до людей з інвалідністю, ознайомлення з життям, потребами, діяльністю та творчими здобутками осіб з інвалідністю.
Основними завданнями Фестивалю є:
поширення інформації про діяльність громадських організацій та підприємств осіб з інвалідністю та інших організацій і установ, які співпрацюють із особами з інвалідністю або представляють соціальні програми та проекти по співпраці із людьми з інвалідністю;
- розширення інформативних та творчих зв’язків між громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування, державними та приватними установами, які співпрацюють або можуть співпрацювати з громадськими організаціями та підприємствами осіб з інвалідністю;
- ознайомлення з мистецькою, декоративно-ужитковою та художньою творчістю людей з інвалідністю;
- святковий концерт та показ самодіяльної творчості колективів та окремих артистів з інвалідністю.
Цього річ у фестивалі взяли участь 21 громадська організація та установи Рівненської області, які працюють з людьми з інвалідністю. Було організовано концертну програму, яка тривала три години та у якій представлено 35 номерів. Також були представленні 18 виставок декоративно-прикладного мистецтва. Загалом у фестивалі прийняли участь 243 людини з інвалідністю та поділилися своїми доробками з глядачами.
Активних людей з інвалідністю нагородили грамотами, подяками та дипломами від Рівненської обласної та міської влади.
Всі учасники фестивалю отримали дипломи за участь та солодкі подарунки.
ФОТОГАЛЕРЕЯ ПОДІЇ – ДИВИТИСЬ ТУТ
Петро Поліщук
Фото Олесь Самчук