Проект «Зробимо Луцьк доступним» впроваджується Волинським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» з 2010 року.
Метою проекту є створення доступного середовища для незрячих, шляхом апробації та використання інноваційних технічних приладів звукового та голосового сповіщення у м. Луцьк для безпечного пересування містом та користування об’єктами міської інфраструктури.
«У 2010 році було закуплено 12 пристроїв зовнішнього оповіщення для маршруток, які й досі не встановлені через халатність тих, хто займався цим процесом, маю на увазі відповідальних людей з міської ради, управління транспорту і компанії «Візора», яка виграла тендер на встановлення GPS (послугами цієї компанії користуються перевізники). Винні і перевізники, які намагаються обійти закон, і по можливості вимикають ці пристрої. Потім нами було закуплено ще 10 пристроїв зовнішнього і внутрішнього оповіщення для компанії-перевізника «Санрайс». Але і в них теж це обладнання не працює. Представники компанії-перевізника скаржаться, що воно не співпадає з Візором. Адже всіх перевізників Луцька міська рада зобов’язала користуватися саме візорівським обладнанням», – розповідає Віталій ткачук, голова Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії».
«Також були закуплені метрономи для адміністративних споруд, лікарень, поліклінік, вокзалу, автостанцій, але в більшості місць, де ми поставили метрономи вони не працюють. Регулярно обладнання працює лише на міськраді, драмтеатрі, вокзалі, автостанції, а от лікарні, поліклініки включають лише тоді, коли бачать, що йде незряча людина, і то не завжди», – продовжує Віталій Ткачук.
Написання та реалізація проекту «Зробимо Луцьк доступним», який було виграно у 2015 році в рамках конкурсу громадських ініціатив від Луцької міської ради, є логічним продовженням діяльності організації.
«Тепер ми написали і виграли проект, аби встановити на 42 тролейбусах (тобто всіх тролейбусах м. Луцька) прилади зовнішнього оповіщення, які ми маємо закупити в Києві у фірми «Фонтекс». Вони працюють без GPS, а пристрій спрацьовує на відчинення дверей. Тому сподіваємося, що цього разу все буде добре», – зазначає Едуард Поліщук, автор проекту, член Волинського обласного осередку ВГО «Генерація успішної дії».
Голова Рівненського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», радник Рівненського міського голови з питань людей з інвалідністю Петро Поліщук, який приймав активну участь в удосконалені приладу зовнішнього оповіщення, розробленого фірмою «Фонтекс», витратив чимало зусиль, але все ж таки домігся встановлення цих приладів на 75 тролейбусах у Рівному.
Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» нагадує органам місцевого самоврядування та перевізникам, що встановлення приладів зовнішнього оповіщення є не забаганкою незрячих пасажирів, а реальною необхідністю на яку незрячий пасажир має право відповідно до закону, який зобов’язує перевізника мати такі прилади на своєму рухому складі.