27 грудня 2016 року у Луцьку світ побачило перше число популярного тижневика «Сім’я і дім», надруковане шрифтом Брайля. Це перша на Волині неспеціалізована газета, яку зможуть прочитати незрячі. А зовсім нещодавно два заклади громадського харчування погодились видрукувати своє меню шрифтом Брайля. Усе це стало можливим завдяки створенню у Луцьку Студії друку шрифтом Брайля «Braille Studio».
Враженнями, результатами і планами ініціатори цих соціальних ініціатив ділилися під час презентації, 28 грудня 2016 року. «Поштовхом до створення газети були технічні можливості, обладнання, яке з’явилося в Луцьку. Тоді ми й вирішили зробити газету доступною для тих, хто ніколи її не читав. Адже, це приклад соціальної відповідальності бізнесу. Сьогодні ми раді, що долучилися до такого проекту, тому що мало хто в Україні це взагалі робить. Після нас, сподіваємося, коли й інші побачать, як це робиться, думаю, газет буде більше», – розповіла головний редактор видання «Сім’я і дім» Наталка Пахайчук.
Вона також розказала про матеріали, які увійшли у перший номер брайлівського варіанту тижневика. Це, звісно, не новини. Це публікації, які не втрачають актуальність: найкращі інтерв’ю, історії успіху людей, яких у свій час спіткали серйозні життєві випробування, публікація про дітей, які в 12 років заробляють собі на прожиття, а також поради на всі випадки. Редагував і друкував тексти Олександр Мельник. Тираж першого числа «Сім’ї і дому» шрифтом Брайля – до 30 примірників. Пілотний примірник містить 10 текстів на 28 сторінках формату А4. Газета буде розповсюджена серед незрячих читачів безплатно. Усі фінансові витрати, пов’язані з друком газети, узяв на себе холдинг «CID MEDIA GROUP».
Координатор Студії друку шрифтом Брайля «Braille Studio», голова Волинського осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук подякував також закладам громадського харчування «Аліса» та «Карабас Барабас» за турботу про незрячих відвідувачів. «Здійснилася мрія незрячих. Незрячі люди є повноцінними громадянами цієї країни. Вони так само можуть прийти в кафе і зробити замовлення. Хтось скаже, навіщо меню, якщо про страви можна запитати у офіціанта? Але ми ж хочемо мати рівні можливості, не відчувати цього дискомфорту. Просто дивно, що за 25 років незалежності піднімається тільки тема пільг і преференцій для незрячих і робиться це тільки на День білої тростини», – каже Віталій.
«Наразі планів та задумів є дуже багато, адже потреби в літературі, інших матеріалах шрифтом Брайля державою майже не забезпечуються. Щоправда, друкуючи книги на наявному обладнанні, ми дуже ризикуємо, бо воно не розраховане на великі тиражі. Це, по-простому кажучи, офісна техніка. Тому, аби такі проекти продовжувалися, ми збираємо кошти на BrailleBox, більш потужне обладнання. Щиро просимо вашої допомоги у пошуку коштів на придбання високовартісного обладнання для організації ефективної поточної роботи унікальної друкарні, яка має працювати для всієї України», – підсумував Віталій Ткачук.
Реквізити для перерахунку коштів: ВОО ВГО «Генерація успішної дії» ЄДРПОУ 37004147, р-р 26008055511197 у Волинській філії ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 303440.