4 березня 2013 року в інформаційному агентстві «ЛІГАБізнесІнформ» відбулася прес-конференція на тему «Реєстрація на ЗНО-2013 завершується: не втрачай свій шанс!» за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої.
Під час прес-конференції Ірина Зайцева проінформувала, що за фінансового сприяння Міжнародного фонду “Відродження” розпочався проект в межах якого будуть підготовлені та надруковані тести ЗНО збільшеним розміром у форматі А3 для абітурієнтів з вадами зору.
Ірина Зайцева зазначила, що співробітники центру збирають матеріал і виявляють абітурієнтів, які потребують таких умов написання зовнішнього незалежного оцінювання. Ірина Зайцева повідомила, що абітурієнт може зазначити під час реєстрації, що потребує особливих умов при написанні тестування. Після оброблення реєстраційної картки співробітники центру оцінювання якості освіти зв’язуються з абітурієнтом для уточнення, які саме умови потрібні. Крім того, вона наголосила, що всі абітурієнти з особливими потребами можуть не лише складати вступні іспити, що передбачено умовами прийому до вишів, а й проходити зовнішнє незалежне оцінювання.
Нагадаємо, що з 15 вересня 2009 року по 17 березня 2010 року ВМГО «Генерація успішної дії» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» реалізовувала проект «Вироблення методики адаптації незалежного тестування для його доступності незрячим».
Метою проекту було сприяння у створенні умов для реалізації людьми з обмеженими можливостями здоров’я права на рівний доступ до якісної освіти шляхом підготовки методики із адаптації тестових матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання для їх доступності особам з обмеженими можливостями та забезпечення рівноправної участі у вступній кампанії абітурієнтів з інвалідністю.
Логічним завершенням проекту було передання до Українського центру оцінювання якості освіти розробленої Методики адаптації незалежного тестування для його доступності незрячим. І ось через три роки завдяки Міжнародному фонду “Відродження” з’явились певні шанси реалізувати напрацьовану методику хоча б для слабозорих абітурієнтів. Сподіваємось, що найближчим часом тести ЗНО також будуть адаптовані й для тотально незрячих абітурієнтів, що сприятиме реалізації їхнього права на рівний доступ до освіти.