Відбулась презентація інклюзивного видання «Торкнутися слова. Це можливо!»

У Києві 24 вересня 2020 року відбулась презентація креативної інклюзивної книги виготовленої із застосуванням універсального дизайну «Торкнутися слова. Це можливо!», яка надрукована рельєфно-крапковим шрифтом Брайля та плоско друкованим збільшеним шрифтом.

В книзі представлено авторів, які мають інвалідність різних нозологій, з метою поліпшення сприйняття громадськістю, подолання стереотипів та стимулювання суспільної цікавості до інклюзивного мистецтва. Дана книга виконує роль культурного мосту для отримання тих можливостей, які були малодоступні для людей з інвалідністю. Проєкт полягає в тому, що твори авторів з інвалідністю доступні для всіх, бо одна книга видається у багатьох форматах (рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, плоско друкований збільшеним шрифтом, аудіоформат МР3, формат DAISY). В книзі розміщено QR-код за, яким можна перейти на сайт де викладено дану книгу у текстовому форматі, аудіоформаті MP3 та форматі DAISY для прослуховування і завантаження, також на цій сторінці Ви зможете дізнатися інформацію про проєкт та переглянути буктрейлер (відео про книгу і її авторів з сурдоперекладом та субтитрами англійською мовою). До книги додається флеш накопичувач, на якому записана книга.

Команда проєкту дякує художниці Ірені Панаріні за оформлення дизайну обкладинки та керівнику продакшн студії «Індюк рекордс» Олексію Казанцеву за креативний підхід в роботі та творче бачення відео-презентації, а також Андрію Ляшуку за чудовий музичний супровід.

Презентація інклюзивного видання «Торкнутися слова. Це можливо!»

До видання увійшли вірші Анастасії Антонюк, Гани Серпутько, Валентини Люліч, Василя Лящука, Ольги Заїки, Оксани Никитюк, Наталії Яковлевої, Тетяни Войтович, Світлани Фостій, Олександра Шевчука, Петра Буткевича, Геннадія Горового, Ольги Гуски, Надії Данченко, Марії Дружко, Юлії Іржавської, Андрія Момута, Євгена Познанського та Лесі Хижук.

Серед надрукованих авторів, також відома рівненська поетеса Вікторія Самчук, яку ми всі любимо та пам`ятаємо. Назва проєкту «Торкнутися слова. Це можливо!», виникла саме з віршу Вікторії Самчук «Торкнутись».

Книги будуть поширені безкоштовно по всій території України, в бібліотеки, які обслуговують читачів з порушеннями зору та незрячих, в школи та реабілітаційні центри, які опікуються дітьми з інвалідністю, у обласні універсальні бібліотеки, у обласні інклюзивно-ресурсні центри, також авторам даного видання.

Книгу видано в межах проєкту «Торкнутися слова. Це можливо!», який реалізовується Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.