Мова

ЗАМІСТЬ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ СУДУ ПРОПОНУЮТЬ ПОГОВОРИТИ ПІД ЧАС ЧЕРГОВОЇ «РОБОЧОЇ ГРУПИ»

01.06.2016

Впродовж трьох годин люди з інвалідністю намагалися достукатися до керівництва Укрзалізниці з приводу обмеження доступу до інформації та адміністративних послуг.

На проблему неможливості придбання квитків через онлайн-ресурс booking.uz.gov.ua людьми з інвалідністю відреагував лише один із фахівців Департаменту зв’язків із громадськістю. Численні заклики від користувачів послуг, правозахисників та солідарних із ними людей, які долучилися до акції, похмуро слухала лише охорона центрального офісу.

Три роки після рішення у справі №461/431/13 незрячого адвоката Андрієм Стегніцьким ми чули: порожні обіцянки від чиновників різного рівня: про перешкоди, пов’язані із базою даних; про непідконтрольні підприємства, які створювали сайт. І врешті – безапеляційні запевнення міністра інфраструктури Андрія Пивоварського улітку 2015-го року. Відповіддю на «результат» такої роботи УЗ в цьому напрямку і стала сьогоднішня акція людей з інвалідністю.

Учасники акції вимагали виконати рішення суду, згідно з яким Укрзалізниця зобов’язана усунути недоліки на своєму сайті, зокрема забезпечити можливість придбання пільгових квитків через сайт та зробити його доступним для людей з порушенням зору, а саме аби текстом було підписано статус місць (вільне чи зайняте), щоб програмне забезпечення для незрячих людей могло відтворювати дану інформацію вголос за допомогою спеціального звукового синтезатору.

Ми дуже б не хотіли, щоб ініційована в оприлюдненому повідомленні на сайті УЗ зустріч робочої групи 6 червня 2016 р. стала черговою зручною декорацією виконання судового рішення.

Володимир Пеліховський і Юлія Сачук
Протест сидячи на сходах

Учасники акції протесту

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах