Мова

Вперше в Україні вийшов в прокат фільм адаптований для людей з вадами зору

16.11.2014

Поводир (англ. TheGuide), – український історичний драматичний фільм, режисера і сценариста Олеся Саніна. В основу сюжету покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики. Події фільму відбуваються на початку 1930-х років в УРСР у часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції. Американський підприємець Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова. Шемрок планує виміняти в СРСР трактор на зерно. Майкла з сином зустрічає спеціаліст по роботі з іноземцями, який робить підприємцю вигідну пропозицію. Після цього Майкл залишається в Радянській Україні та стає частиною радянської пропаганди. Випадково до рук Шемброка потрапляють секретні документи про заплановані в Україні репресії, через що він гине. Син Майкла стає випадковим свідком убивства батька. Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів – завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі. Хлопчик пристає до сліпця та стає його поводирем. Подорожуючи Україною разом з кобзарем, він дуже швидко дорослішає. Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер лишаться єдиним живим свідком тих трагічних подій. В зйомках фільму були задіяні справжні незрячі, які грали кобзарів.

Робота над стрічкою тривала з 2012 року. Державною агенцією з питань кіновиробництва на створення фільму було профінансовано 16,6 млн грн. Світова прем’єра фільму відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі 16 липня 2014 року за повного аншлагу. 9 вересня 2014 року Український Оскарівський комітет обрав фільм «Поводир, або Квіти мають очі» представляти Україну у номінації «Найкращийфільм іноземною мовою» на здобуття премії «Оскар» 2015 року. Протягом жовтня 2014 року прем’єрні покази фільму відбувались в обласних центрах, а 12 листопада 2014 року фільм побачили і в столиці.

Поводир став першим в Україні фільмом, який було продубльовано окремою звуковою доріжкою з тифлокоментарем. Завдяки тифлокоментуванню та спеціалізованому обладнанню незрячі глядачі мають можливість подивитися фільм «Поводир» та дізнатися, що ж саме відбувалося на екрані. Тифлокоментар до фільму «Поводир» створила у Львові народна артистка України Олександра Бонковська.

Спеціальне обладнання для кінотеатрів в яких проходили прем’єрні покази було закуплено за кошти Ощадбанку.

Кадр з фільму «Поводир»

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах