Мова

Україна звітувала в ООН про виконання Конвенції про права людей з інвалідністю

20.08.2015

19 серпня 2015 року у Женеві (Швейцарська Конфедерація) українська делегація на чолі з першим заступником міністра соціальної політики України Василем Шевченко представила на 14-й сесії Комітету ООН з прав людей з інвалідністю першу доповідь щодо виконання Україною Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

«Уряд України приділяє велику увагу виконанню своїх міжнародних зобов’язань відповідно до Конвенції ООН про права інвалідів. Хоч і поступово, але впевнено здійснюються конкретні кроки у напрямі поліпшення життя людей з інвалідністю» – наголосив Василь Шевченко під час свого виступу.

«За неповні три роки після подання у 2012 році Першої доповіді було здійснено певні заходи та прийнято низку важливих нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію прав людей з інвалідністю та забезпечення їх повної участі у житті суспільства. Нині на розгляді у Кабінеті Міністрів знаходяться ще три проекти законів, що регламентують особливості доступу осіб з інвалідністю до освітніх послуг, передбачають запровадження стимулюючих механізмів для роботодавців з метою працевлаштування людей з інвалідністю, а також урегульовують інші важливі аспекти» , – зазначив Василь Шевченко і детально окреслив усі кроки, яки були зроблені в цьому напрямі.

Він також поінформував, що протягом 2012-2014 рр. особам з інвалідністю було безкоштовно видано майже 2 млн технічних засобів реабілітації і 2 тис. автомобілів, а 8 найкрупніших реабілітаційних закладів для дітей-інвалідів за рахунок бюджетних асигнувань було оснащено сучасним устаткуванням, зокрема роботизованими системами локомоторної терапії.

«Безумовно, ще залишаються певні проблемні питання, які потребують вирішення та вжиття відповідних заходів. Йдеться насамперед про створення безбар’єрного середовища, відсутність достатньої статистичної інформації відносно людей з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, з розумовою відсталістю і психічними розладами, потребує модернізації й розвитку програмне забезпечення Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Та однією з найболючіших проблем і водночас одним з найголовніших завдань для нас нині є забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, серед яких також є люди з інвалідністю», – наголосив перший заступник Міністра соцполітики.

За його словами, на кінець 2014 року в Україні було зареєстровано 562 216 сімей (824730 чол.), які вимушені були переїхати зі Сходу, у тому числі 36827 людей з інвалідністю. На початок серпня 2015 року чисельність таких людей з інвалідністю зросла майже до 60 тис. чоловік.

Василь Шевченко поінформував про заходи, які вживаються державою на підтримку переселенців, зокрема й інвалідів, та доповів про реалізацію соціальних і правових гарантій учасників АТО, які мають потребу у здійсненні протезування та забезпеченні технічними засобами реабілітації.

«Хочу ще раз запевнити членів Комітету: всупереч внутрішнім і зовнішнім труднощам, з якими зіткнулася наша держава, Україна обрала європейський шлях свого розвитку. Це значить, що ми робитимемо все від нас залежне, щоб європейські стандарти життя забезпечувалися всім нашим співвітчизникам і особливо людям з інвалідністю», – підкреслив Василь Шевченко.

Експерти вітали прийняття в 2012 році Національного плану дій по реалізації Конвенції про права інвалідів. У той же час, на їхню думку, визначення інвалідності, прийнята в країні, застаріло і носить виключно медичний і дискримінаційний характер.

Члени Комітету висловили стурбованість з приводу інформації про те, що батьків дітей з інвалідністю змушують віддавати їх в спецустанови. Допомога по інвалідності в 40 євро не дозволяє оплачувати витрати на освіту та інші послуги. Експерти також висловили тривогу у зв’язку з порушеннями прав дітей, що містяться в інтернатах, включаючи сексуальне насильство і торгівлю органами. За їх інформацією, дітей з інвалідністю часто кидають напризволяще, особливо в зонах конфлікту.

Згідно з даними, що містяться в доповіді України, людей з інвалідністю в країні є близько шести відсотків всього населення. На сесії Комітету з тривогою зазначалося, що багато з них живуть у спеціальних інтернатах і позбавлені тепла і турботи.

В даний час через конфлікт на сході України особи з інвалідністю зіткнулися з неймовірними труднощами. Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич заявив, що в української влади немає інформації про людей з інвалідністю, які опинилися на непідконтрольних уряду територіях. Немає відомостей про те, чи живі ці люди, де вони зараз перебувають.

Прикінцеві рекомендації Україні Комітет ООН з прав людей з інвалідністю винесе по завершенні своєї нинішньої сесії 4 вересня.

Джерело:

Міністерство соціальної політики України

Центр новин ООН

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах