Мова

Триває другий Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!»

19.08.2016

6 серпня 2016 року зі Львову до Одеси стартував другий Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» за участю зрячих і незрячих велосипедистів. Дістатись до Одеси учасники пробігу планують за 16 днів. Учасниками проекту будуть 40 людей. Під час цьогорічного пробігу велосипедів-тандемів п’ять штук, торік їх було лише два. Аби придбати нові, а також забезпечити учасників пробігу харчами та проживанням, ініціатори проекту збирали кошти за допомогою краудфандингу. На спільнокошті вдалося накопичити трохи більше 24 тис. грн. Згодом ініціативу підтримало посольство США в Україні, надавши $7 тис.

«Наша місія дуже загальна і водночас – конкретна. Ми хочемо змінити стереотипне ставлення українців до людей з інвалідністю. Дуже часто чуємо, що такі люди або каліки, або бідні і нещасні. Саме цей стереотип у головах ми хочемо змінити, показати, що всі ми однакові, але неповносправних людей обмежує бар’єрність нашого суспільства. Зокрема, бар’єрність інфраструктурна: відсутність пандусів, озвучки в транспорті, бар’єрність інформаційна. Суспільство думає, якщо у тебе є інвалідність, до тебе має бути особливе ставлення», – розповіла організатор велопробігу Вікторія Лучка.

Вже традиційно до велопробігу приєднуються активісти ВГО «Генерація успішної дії». Зокрема у цьому році у велопробігу беруть участь віце-президент із зовнішньої політики ВГО «Генерація успішної дії» Юлія Сачук, члени Координаційної ради ВГО «Генерація успішної дії» Віталій Ус, Вікторія Шевчук та Світлана Ліра.

Фотографія Юлії Сачук

Фотографія Віталія Уса

Фотографія учасниць велопробігу

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах