Мова

Теоретичні та практичні аспекти застосування собак-поводирів в Україні

26.10.2014

23-25 жовтня 2014 року в м. Ужгороді проходив Всеукраїнський Форум «Теоретичні та практичні аспекти застосування собак-поводирів в Україні».

Організатори форуму – Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» (НАІУ) та Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору «Дивосвіт».

Мета форуму – вивчення попиту на собак-поводирів серед незрячих, визначення вимог до претендентів на отримання собак-поводирів, обговорення механізмів видачі, заміни та повернення собаки-поводиря, порядку і умов її утримання, а також механізмів компенсування вартості утримання та ветеринарного обслуговування собак-поводирів.

На семінарі були розглянуті наступні питання:

  1. Використання собак-поводирів, як активних помічників осіб з вадами зору у забезпеченні мобільності та незалежності у всіх сферах життєдіяльності.
  2. Законодавче регулювання застосування собак-поводирів в Україні та перспективи його удосконалення і застосування на практиці.
  3. Взаємодія із собакою-поводирем як елемент соціально-психологічної реабілітації осіб з порушеннями зору.
  4. Міжнародний досвід підготовки та забезпечення собак-поводирів для людей з порушеннями зору: кращі практики і пошук ефективних рішень для України.
  5. Практичні аспекти виховання та підготовки собак-поводирів.

У роботі Форуму взяли участь представники Закарпатської ОДА, Закарпатської обласної ради, Ужгородського міськвиконкому, ВМГО «Генерація успішної дії» та інших громадських організацій осіб з інвалідністю з усіх регіонів України, представники національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова та Луганського національного університету ім. Т.Шевченка, представники Кінологічного Клубу України.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах