Мова

Президент України зустрівся з людьми з інвалідністю

04.12.2014

Колективна фотографія учасників зустрічі з Президентом України Петром Порошенко

3 грудня 2014 року в Міжнародний день людей з інвалідністю Президент України Петро Порошенко зустрівся з громадськими активістами, спортсменами з інвалідністю та бійцями, які отримали інвалідність під час участі в антитерористичній операції, яка триває на південному сході України.

Президент України Петро Порошенко наголошує на важливості змінити ставлення суспільства до людей з обмеженими можливостями і підходів до захисту та реалізації їх прав. “Я не хочу, щоб в Україні більше використовувалося слово “інвалід”. Я хочу, щоб ставлення було таке, як в країнах Європейського Союзу”, – заявив Глава держави під час зустрічі з людьми з інвалідністю.

За словами Президента, йдеться про забезпечення доступу людей з обмеженими можливостями до громадських місць, закладів освіти, охорони здоров’я, про забезпечення таких людей робочими місцями, створення для них рівних можливостей з іншими громадянами. Петро Порошенко відзначив той факт, що вже є інституції, котрі намагаються полегшити життя людям з обмеженими можливостями і “демонструють таке ставлення, якого вони заслуговують”.

Президент висловив переконання, що вирішення питань людей з обмеженими можливостями буде одним із пріоритетних у роботі нового Уряду і наголосив, що готовий всіляко сприяти цьому. “Я готовий дієво підтримати роботу громадянського суспільства у цьому напрямку”, – сказав Президент.

Глава держави нагадав, що в Україні нині майже 3 млн громадян з інвалідністю поки що відчувають себе виключеними з повноцінного життя суспільства і чекають на ці кроки.

Особливу увагу Петро Порошенко звернув на учасників антитерористичної операції, які отримали інвалідність внаслідок поранень. Це вже 206 бійців. Глава держави від імені Українського народу подякував всім героям “за виявлену силу духу, патріотизм”.

Президент акцентував увагу на необхідності вирішення проблем учасників АТО, зокрема – надання статусу учасника бойових дій, і наголосив, що вимагає від нового Уряду негайного їх вирішення. Він також зазначив, що держава опікується питаннями протезування учасників АТО та порушує перед міжнародними партнерами питання надання їм медичної допомоги, реабілітації за кордоном.

Адміністрація Президента України

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах