Мова

Люди з інвалідністю тепер зможуть купувати пільгові квитки на поїзд онлайн

18.01.2019

17 січня 2019 року Укрзалізниця розпочала онлайн продаж проїзних документів для пасажирів з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують. Про це повідомив очільник ПАТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов у Facebook.

Євген Кравцов зазначив, що поки цей сервіс у тестовому варіанті, і працює лише на сайті booking.uz.gov.ua, але в подальшому буде доступний і в мобільному додатку.

“Під час оформлення через Інтернет інформація про посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд, перевіряється в режимі реального часу”, – додав Євген Кравцов.

Нагадаємо, що 02 жовтня 2013 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Львівської області ухвалила рішення у справі №461/431/13, яким зобов’язала державне підприємство «Укрзалізниця» та державне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр державної адміністрації залізничного транспорту України» усунути недоліки на сайті Укрзалізниці, зокрема забезпечити можливість придбання пільгових квитків для інвалідів через сайт http://booking.uz.gov.ua/ та оформити сайт придбання квитків на Укрзалізниці http://booking.uz.gov.ua/ з урахуванням потреб інвалідів із порушеннями зору, а саме таким чином, аби текстом було підписано статус місць (вільне чи зайняте), щоб програмне забезпечення для незрячого могло відтворювати дану інформацію вголос за допомогою спеціального звукового синтезатору.

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» неодноразово зверталась до Укрзалізниці з проханням виконати рішення суду та забезпечити рівні можливості при оформлені проїзних документів. 5 травня 2016 року у Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю активісти організації провели під офісом Укрзалізниці мітинг для привернення уваги громадськості до бездіяльності Укрзалізниці у вирішені цього питання. І ось нарешті Укрзалізниця все ж таки запустила онлайн продаж проїзних документів для пасажирів з інвалідністю.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах