Мова

Через діалог до рівності у виборчих правах

Актуальність: В контексті реформ в Україні, і зокрема впровадження децентралізації, місцеві органи влади набуватимуть більших прав та повноважень для вирішення питань в громаді. Тому вкрай важливо гарантувати  усім членам громади право обирати владу.

Мета проекту побудувати діалог місцевих органів влади, представників виборчих комісій та інших дотичних установ у місті Києві та Київській області та людей з інвалідністю через техніку «Форум-театр» для пошуку рішень по створенню належних умови для безперешкодної участі людей з інвалідністю у виборах.

Заходи

28-29 серпня в Києві у приміщенні Національного музею Тараса Шевченка 12 учасників проекту, які мають порушення зору, слуху та опорно-рухового апарату, створили театральну виставу у форматі форум-театру “А чи справді мій голос важливий?”

5 вересня, під час офіційного старту передвиборчої кампанії, відбувся закритий показ та консультація з  експертами з питань виборчих процесів та захисту прав людей з інвалідністю.

24 вересня  в приміщені Київської міської ради відбувся публічний показ вистави, мета якого – створити простір для діалогу людей з інвалідністю та запрошених представників уряду, політичних партій, громадськості та засобів масової інформації.

Після показу та проведення форуму будуть озвучені рекомендації та заходи для забезпечення можливостей людям з інвалідністю на рівні з іншими вільно реалізовувати свої виборчі права, зокрема і на місцевих виборах 25 жовтня.

 

Вистава включає три сценки, які висвітлюють такі  питання:

“Як нечуючій людині дізнатися про те, за що агітують кандидати?

Як зазвичай почувається незряча людина на виборчій дільниці?

Що може зробити член дільничної виборчої комісії, аби допомогти незрячій людині проголосувати?

Які умови має забезпечити виборча комісія для людей, які пересуваються на інвалідних візках та хочуть проголосувати особисто на дільниці?”

Вистава форум-театру показує нагальну соціальну проблему, але не пропонує ії вирішення. Рішення шукають самі глядачі під час перегляду та обговорення вистави. Таким чином, актори та глядачі будують діалог навколо представленої проблеми та спільно шукають варіанти її вирішення.

За додатковою інформацією звертайтеся за електронною поштою – theatrefordialogueua@gmail.com  або за телефоном 0973618379 – Яна

 «Театр для діалогу» – громадська організація, яка працює для створення змін у суспільстві через побудову діалогу між різними верствами населення мовою театру.

Семінар “Через діалог до рівності у виборчих правах” проводиться громадською організацією “Театр для діалогу” у партнерстві з ВГО “Генерація успішної дії” в рамках проекту “Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану рівності та недискримінації”. Проект співфінансується представництвом Європейського Союзу в Україні.

Пошук по сайту

банер-посилання на сайт «Коаліція з протидії дискримінації в Україні»

Ми в соціальних мережах

Тыквеол » Справочник лекарственных средств